جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان؛

سقف پرداخت و اختیارات بانک‌های کردستان باید افزایش یابد/ نیازمند راهکارهای عملیاتی برای رفع مشکلات هستیم

استاندار کردستان خواستار افزایش سطح پرداخت‌ها و اختیارات بانک های استان برای کمک به پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی استان شد.
سقف پرداخت و اختیارات بانک‌های کردستان باید افزایش یابد/ نیازمند راهکارهای عملیاتی برای رفع مشکلات هستیمبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در هشتاد و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان با بیان این مطلب گفت: زمانبر بودن بررسی طرح‌ها در بانک ها باعث فرصت سوزی می شود، بنابراین لازم است بانک های استان اختیارات بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه اگر خواستار توسعه کردستان هستیم باید ابزار و امکاناتمان نیز به نسبت دیگر استان ها افزایش پیدا کند گفت: ما باید مقامات را به این قناعت برسانیم که با شرایط و امکانات موجود نمی‌شود معجزه کرد و اگر خواستار توسعه استان هستیم باید نوع نگاه و تفکرمان را تغییر دهیم.
مرادنیا با انتقاد از عدم اجرایی شدن ۴۲ درصد از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خاطرنشان کرد: همه ما از عدم صنعتی شدن کردستان گله مند هستیم و این در حالی است که هنوز وفاق و همدلی کافی در این رابطه به وجود نیامده است.
استاندار کردستان با بیان اینکه ما باید تصمیم بگیریم که چه راهی را برای ایجاد تحول در استان پیش بگیریم گفت: بخش خصوصی در استان ضعیف است و گیرهای بی مورد و بی اعتمادی باعث ضعیف تر شدن بخش خصوصی شده است.
وی افزود: تملک یک واحد صنعتی توسط بانک مشکلی را حل نمی کند، بلکه ذهنیت ما باید به نوعی باشد که واحد تولیدی بتواند به حیات و اشتغال آفرینی خود ادامه دهد.
مرادنیا گفت: نشستن و ناله سردادن گرهی از مشکلات واحدهای صنعتی حل نمی کند و همه بانک ها و دستگاه‌های اجرایی مسئولیت دارند واحد تولیدی را از نابودی نجات دهند.
وی رسالت مدیران ارشد استان را ارائه راهکار و پرهیز از بی تفاوتی نسبت به واحدهای تولیدی دانست و گفت: متاسفانه گاهی بی تدبیری ها باعث هدر رفت سرمایه های ملی می شود.

بازدید [ 26790 ]
برچسب ها