شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار سلیمانیه اقلیم کردستان:

سلیمانیه از تولیدات و خدمات کردستان استقبال می کند

استاندار سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در سنندج گفت: ما از حضور توانمندی های کردستان در سلیمانیه استقبال می کنیم و خوشحال می شویم تولیدات با کیفیت شما به سلیمانیه بیاید.
سلیمانیه از تولیدات و خدمات کردستان استقبال می کندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
دکتر هه‌وال ابوبکر که در راس هیاتی اقتصادی و تجاری در سنندج به سر می برد، در نشست معرفی توانمندی های فنی و مهندسی کردستان، اظهار داشت: اتفاقات ناخوشایندی که برای اقلیم کردستان و برای ایران افتاده مشکلاتی برای دو طرف ایجاد کرده اما باید با همکاری مشترک، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
وی در ادامه یادآوری کرد: از گذشته تاکنون ارتباطات اقلیم و کردستان در ۳ دسته قرار داشته؛ یکی ارتباطات دولتی بوده که هنوز نتوانسته ایم کار مشترکی انجام دهیم و این بسیار مهم است که دستگاه های ذیربط وارد کار شوند و از اجرای تفاهم نامه ها حمایت کنند.
وی دومین و بیشترین نوع ارتباط میان کردستان و سلیمانیه را ارتباطات بدون تخصص پیله وری و بر مبنای روابط دوستانه و شخصی افراد دانست از لزوم اصلاح این نوع مراودات سخن گفت.
دکتر هه وال، حضور شرکت های فنی مهندسی در سلیمانیه را سومین ارتباط دو استان با هم عنوان کرد و خاطرنشان کرد: از همکاری برخی از این شرکت ها رضایت داریم اما برخی هم پروژه هایی را که به آنها واگذار شده به شرکت های داخلی خودمان فروخته اند و کارها را به درستی پیش نبرده اند.
وی در پاسخ به گله مندی بخش خصوصی کردستان از برخی قانونشکنی ها در واگذاری پروژه ها و متضرر شدن آنها از سرمایه گذاری در سلیمانیه، اطمینان داد که مشکل این نوع دخالت ها برطرف شده است.
استاندار سلیمانیه ضمن یادآوری همکاری های پیشین کردستان و سلیمانیه که بیشتر در حوزه همکاری های تجاری و بازرگانی بوده، تاکید کرد: ما خواستار گرایش همکاری ها به سمت اشتغالزایی و مهارت آموزی هستیم.
دکتر هه وال ابوبکر در پایان گفت: ما به همکاری های شما نیاز داریم و خوشحال می شویم از خدمات فنی و مهندسی شما در سلیمانیه بهره مند شویم و محصولات تولیدی شما را در سلیمانیه داشته باشیم.

بازدید [ 395238 ]
برچسب ها