یک شنبه 28 دی سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف، قطع می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: در صورت تخلف نانوایی ها، سهمیه آرد آنها قطع می شود.
سهمیه آرد نانوایی‌های متخلف، قطع می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفری در جلسه کارگروه اصلاح نظام یارانه آرد و نان بر لزوم تشدید نظارت ها بر توزیع سهمیه آرد تاکید و افزود: سهمیه آرد نانوایی ها در اختیار این کارگروه است لذا در صورت تخلف، سهمیه آنها قطع خواهد شد.
در این جلسه اداره کل استاندارد و علوم پزسکی استان گزارش هایی از میزان سلامت نان در استان ارائه کردند که جعفری میزان بالای انطباق را نقطه مثبت نان تولیدی در کردستان عنوان و تاکید کرد: باید نظارت ها در راستای افزایش کیفیت و رعایت کمیت نان افزایش پیدا کند.
وی خواستار تشکیل گشت مشترکی متشکل از سازمان صمت، تعزیرات، اتاق اصناف و اتحادیه خبازان استان شد و اضافه کرد: یکی از مشکلات ما این است که مردم در برابر حق خود اعتراص نمی کنند لذا باید اطلاع رسانی ها تقویت و سیستم اداری از معترضین در برابر متخلفان حمایت کند. 
جعفری در خصوص گزارش پایین بودن میزان پروتیین نان، اظهار داشت: گندم تولیدی در استان، دیم و کاملا سلامت است اما پروتیین پایینی دارد و باید با گندم آبی ترکیب شود. 
وی در ادامه با بیان اینکه کارخانه های آرد استان از جمله بهترین کارخانه های کشور است، یادآوری کرد: تولید آرد برای هر نوع نان، استاندارد خاصی دارد که رعایت آن برای سلامتی جامعه ضروریست اما باید نظارت شود سهمیه آرد به درستی توزیع شود و مردم را به سمت مصرف آرد سبوسدار سوق دهیم.
معاون استاندار در پایان در خصوص تخصیص آرد به گرده پزی، کلانه و کولیره پزی ها، گفت: با توجه به اینکه تعداد آنها در سطح استان زیاد نیست و اغلب شاغلین آن زنان سرپریت خانوار هستند، در صورت امکان با استفاده از اختیارات این کارگروه، کماکان با قیمت قبلی آرد به آنها تحویل شود.

بازدید [ 287337 ]
برچسب ها