چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

سهم ٣ هزار نفرى كردستان از هدفگذارى اشتغال سالانه در حوزه فناورى اطلاعات در برنامه ششم توسعه

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار كردستان با اشاره به اينكه يكي از اهداف كمى برنامه ششم توسعه ايجاد اشتغال سالانه صدهزار نفر در حوزه فناوري اطلاعات و ارتباطات است، افزود: در برش استاني برنامه ششم در كردستان بايد حداقل سالانه سه هزار اشتغال در اين حوزه هدفگذاري شود.
سهم ٣ هزار نفرى كردستان از هدفگذارى اشتغال سالانه در حوزه فناورى اطلاعات در برنامه ششم توسعه


به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كردستان؛
حسين فيروزي در سومين جلسه كارگروه ارزيابي اجراي طرح تكاپو در استان ضمن تاكيد بر لزوم تسريع در اجراى طرح تكاپو در استان، خاطرنشان كرد: كسب و كارهاى  مبتنى بر IT سودآور و پايدار هستند ،
وى در ادامه موفقيت هاي بدست آمده در طرح تكاپو را كمتر از حد انتظار توصيف كرد و افزود: براي سرعت بخشيدن به اجراي طرح تكاپو در هر سه حوزه فناوري اطلاعات، گردشگري و زنبور عسل، بايد علاوه بر رفع موانع درون استاني ، وعده ها و تعهدات وزارتخانه هاي كار و ارتباطات و يونيدو  با جديت پيگيري شود.
فيروزى، تأمين اعتبار براي آموزش و مهارت افزايى نيروى انسانى را بحرانى ترين مسير در اجراى طرح تكاپو در حوزه فناورى اطلاعات عنوان كرد و افزود: لازم است شوراى برنامه ريزى  و توسعه استان در قالب كمك هاى فني و اعتبارى، اعتبار لازم براي آموزش و مهارت افزايى فارغ التحصيلان رشته هاى مرتبط را تخصيص دهد.
وى در ادامه خاطرنشان كرد: اين كارگروه انتظار دارد، دانشگاه كردستان به عنوان كانونى براى شتاب بخشى به كسب و كارهاى نوين عمل كند.
معاون استاندار همچنين با توجه به راه اندازى مركز آپا و مركز نوآورى دانشگاه كردستان خواستار برگزاري رويدادهاى كارآفرينى و شتاب دهنده ها در دانشگاه كردستان شد و بر استفاده از تجربيات مراكز مشابه در دانشگاههاى موفق تأكيد كرد.

برچسب ها