شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

سهم کردستان در تولید ناخالص ملی باید افزایش یابد

وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی گفت: ما باید سهم استان را در تولید ناخالص ملی کشور افزایش دهیم و نرخ بیکاری کردستان را تا اندازه‌ای کاهش دهیم.
سهم کردستان در تولید ناخالص ملی باید افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استاخداری کردستان، علی ربیعی امروز چهارشنبه 7 دی ماه در سفر 2 روزه خود به استان کردستان، در فرودگان سسندج و در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: در این سفر ابتدا بحث اشتغال استان و برنامه ریزی که برای توسعه این بخش صورت گرفته را در شورای کارگروه اشتغال استان بررسی خواهیم کرد.
وی افزود: سهم اشتغال استان از بودجه اشتغال روستایی، عشایر و فراگیر مشخص شده است و ما امروز در شورای اشتغال استان چگونگی اجرایی شدن این مهم را پیگیری خواهیم کرد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد: بعد از طرح موفقی که در سفر قبل در زمینه آی سی تی در استان کردستان اجرا شد این بار در زمینه پوشاک برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد و همچنین در زمینه صنایع مکمل و تکمیلی پیگیری‌های در شورای اشتغال خواهیم داشت.
وی سفر به شهرستان سقز را از برنامه‌های سفر دو روزه خود اعلام کرد و افزود: در این شهرستان معدن طلا کلنگ زنی می‌شود و پیش‌بینی شده که در مدت 12 ماه این پروژه به اتمام برسد.
ربیعی با اشاره به اینکه با شروع به کار این معدن طلا در سقز برای میزانی از افراد اشتغال‌زایی خواهد شد اعلام کرد: افتتاح مرکز فنی و حرفه‌ای و آموزش معلولان در سقز نیز از دیگر برنامه‌های ما در این شهرستان است.
وی پیگیری کارهای تکمیلی یک مرکز درمانی در سنندج و تسریع بخشی به کارهای تکمیل پروژه درمانگاهی در دیواندره را از دیگر برنامه‌های سفر به استان کردستان ذکر کرد.
ربیعی در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر افزایش ضریب جینی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: ضریب جینی با آمدن و رفتن سرمایه در دوره‌ای تغییر می‌کند، تا کنون در سال جاری در بحث غیرنفتی 6 درصد رشد داشته‌ایم و امید است بتوانیم تا پایان سال این میزان را ارتقا دهیم.
وی میزان اشتغال رسمی ایجادشده در سال جاری را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون 350 هزار دفترچه اول تأمین اجتماعی داشته‌ایم که با احتساب امر رسمی و غیررسمی در این زمینه، می‌توان گفت که این میزان، قابل‌قبول است.
وزیر کار در پایان به سفر بازدید خود از بانه اشاره کرد و یادآور شد: ما باید سهم استان را در تولید ناخالص ملی کشور افزایش دهیم و نرخ بیکاری کردستان را تااندازه‌ای کاهش دهیم.
 

برچسب ها