سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار تاکید کرد:

سهم کشاورزی در اقتصاد کردستان باید افزایش یابد

استاندار کردستان با اشاره به اینکه سهم کشاورزی در اقتصاد استان حدود 25 درصد است، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه کشاورزی در استان، این سهم باید افزایش پیدا کند.
سهم کشاورزی در اقتصاد کردستان باید افزایش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم تجلیل از تولیدکنندگان برتر ملی و استانی بخش کشاورزی استان، کشاورزان را مایه افتخار دانست و افزود: کشاورزان و تولیدکنندگان صنایع تبدیلی ثابت کردند که در شرایط سخت هم می توان کار و تولید کرد و این سعی و پشتکار را باید در همه زمینه ها الگو قرار دهیم.

وی حساسیت موضوع آب و اهمیت مدیریت صحیح آب در کشور را یادآور شد و خاطرنشان کرد: همه ارکان دولت را نسبت به سهم آب استان حساس کرده ایم و طی دیدار هفته گذشته با معاون محترم وزیر کشاورزی 4 هزار هکتار به 17 هزار و 200 هکتار اراضی آبی استان اضافه شده اما باید به سمت سویی حرکت کنیم که بیشترین بهره مندی را از آب در استان داشته باشیم.

مرادنیا با اعلام آمادگی تمام قد استان برای همکاری و حمایت از توسعه کشاورزی، تصریح کرد: نباید لفظ محروم را در مورد کردستان به کار بریم چون این امر به تلاش و همت همه ما مدیران و تولیدکنندگان بستگی دارد که ظرفیت های استان را به فعلیت برسانند.

استاندار کردستان در ادامه به سهم هزار میلیارد تومانی استان از اعتبارات اشتغال روستایی و فراگیر اشاره کرد و گفت: استفاده از این تسهیلات فرصت مناسبی است تا تشکل های کشاورزی در حوزه صنایع تبدیلی فعال شوند و خام فروشی را متوقف کنند.

وی بهره گیری از تسهیلات 6 درصدی اشتغال روستایی را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در این حوزه عنوان کرد و از کشاورزان و تولیدکنندگان خواست با ارائه هرچه بیشتر طرح های شفاف و بانک پذیر، زمینه جذب این اعتبارات را فراهم نماند.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کشت گندم را در استان باید کم کنیم و به سمت تولیدات باغی دیم و همچنین تولیدات گلخانه ای که ارزش افزوده بیشتری برای استان ایجاد می کند، حرکت کنیم.   

 

بازدید [ 71022 ]
برچسب ها