یک شنبه 6 بهمن سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

مدیرکل امور روستایی استانداری کردستان خبر داد:

سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان کردستانی در تهران گشایش می‌یابد

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان گفت: سومین نمایشگاه توانمندیهای روستاییان کردستانی با رویکرد تبیین نقش سیاستهای اقتصاد مقاومتی، از پانزدهم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش می یابد.
سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان کردستانی در تهران گشایش می‌یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، کورش مرادی افزود: این نمایشگاه با هدف شناساندن نقش روستا در تولید ملی و همچنین آشنایی بازدید کنندگان از استعدادها، قابلیتها و ظرفیتهای موجود در مناطق روستایی برگزار می شود.
وی تصریح کرد: شناخت ظرفیتهای مناطق روستایی در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه های صنایع کوچک، صنایع دستی و صنایع روستایی و همچنین معرفی جاذبه های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازیهای بومی محلی، آیینهای مذهبی ،پوششها، جاذبه های طبیعی و گردشگری، استعدادهای جوان و کارآفرینان، ایجاد ارتباط شهرنشینان با روستاییان، برقراری ارتباط میان تولید کنندگان و مصرف کنندگان از اهداف برگزاری نمایشگاه می باشد.
مرادی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه توانمندیهای روستایی استان کردستان در 13 غرفه و در حوزه های مختلف به نمایش گذاشته خواهد شد.
 به گفته وی تولیدات کشاورزی و دامپروری(عسل و فرآورده های آن) صنایع دستی(قالی و گلیم، ارغوان یا سبدبافی سنتی، سرامیک، سفالگری، نقشهای برجسته، مجسمه سازی، نازک کاری و صنایع چوپ)، لباسهای بومی محلی، سازهای سنتی، داروهای گیاهی مختص کوه های کردستان، مصنوعات سنگی، زیورآلات سنتی و دست ساز در این نمایشگاه عرضه می شود.
وی با بیان اینکه در غرفه ایده برتر استان مصنوعات شرکت سرامیک نوین ارائه می گردد، گفت: گروه آیینی ناله دف پیش از برپایی نمایشگاه برای اجرای آهنگهای مذهبی و  مولودی خوانی در نقاط مختلف تهران به پایتخت اعزام شده اند.

بازدید [ 553584 ]
برچسب ها