دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار:

شتاب توسعه در کردستان از سال ۹۲ به بعد دلگرم کننده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد شتاب توسعه کردستان از سال ۹۲ تا ۹۷ دلگرم کننده بوده است.
شتاب توسعه در کردستان از سال ۹۲ به بعد دلگرم کننده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در نشست صمیمی معاون پارلمانی رییس جمهور با جمعی از برگزیدگان استان، گفت: GDP (تولید ناخالص داخلی) کردستان در سال ۵۷ صفر بود و در حال حاظر به ۸% رسیده که اگرچه این رقم نسبت به جمعیت و وسعت استان کم است اما بررسی ها نشان می دهد شتاب توسعه کردستان از سال ۹۲ تا ۹۷ دلگرم کننده است. 
وی در این خصوص افزود: از ۲۹ واحد صنعتی استان با اشتغال بالای ۵۰ نفر، حدود ۱۰ واحد که ۵۲% کل اشتغال صنعتی استان را شامل می شود، طی ۳ سال اخیر به بهره برداری رسیده و این نشان می دهد که روند توسعه در استان شتاب خوبی دارد. 
فیروزی از معاون پارلمانی رییس جمهور خواست، در راستای ادامه روند توسعه کردستان، از تصویب نهایی لایحه منطقه آزاد تجاری - صنعتی بانه و مریوان حمایت نماید. 
وی با اذعان به اینکه مساله معیشت مرزنشینان همیشه دغدغه نظام، دولت و مدیران استان بوده، خاطرنشان کرد: تصویب منطقه آزاد با توجه به مشوق های خوبی که در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد می تواند راه حل مناسبی برای حل این مساله باشد. 
معاون اقتصادی استاندار کردستان اضافه کرد: قطعا با توجه به شناختی که تجار و سرمایه گذاران استان از بازارهای خارجی دارند، سرمایه گذاری در منطقه آزاد، با رویکرد صادرات خواهد بود. 
فیروزی با یادآوری اینکه دولت مصوبه ای برای توسعه پایدار شرق و غرب تصویب کرده که مشوق های خوبی از جمله تامین ۵۰% سود تسهیلات بانکی توسط دولت و معافیت های مالیاتی  در آن لحاظ شده از معاون رییس جمهور خواست کردستان را در اجرایی شدن این مصوبه نیز یاری نماید.

بازدید [ 408804 ]
برچسب ها