یک شنبه 27 مرداد سال 1398

اخبار

شرايط كردستان در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان راضى كننده نيست

استاندار كردستان در چهل و هفتمين جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان، ضمن تقدير از پيگيرى ها و اقدامات انجام شده از سوى اعضاى اين كارگروه، اظهار داشت: يا من پرتوقع هستم يا شرايط استان به لحاظ پرداخت تسهيلات به واحدهاى توليدى واقعا راضى كننده نيست.
شرايط كردستان در پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان راضى كننده نيست

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا پس از استماع عملكرد دستگاه هاى اجرايى و ميزان پرداخت تسهيلات بانك ها، گفت: نمى گويم در اين زمينه كوتاهى شده اما عزم جزم براى رفع مشكل در استان ايجاد نشده است.
وى در اين خصوص افزود: همه ما مى گوييم در استان مسكل بيكارى وجود دارد اما اين مسئله به شعار تبديل شده و اگر نتوانيم هرچه سريعتر حركتى در استان ايجاد كنيم، در حد شعار باقى خواهد ماند.
مرادنيا ضمن انتقاد از اينكه سود ١٨٪‏ به نفع توليد نيست، اذعان داشت: درست است كه بانك ها بايد حافظ منافع خود باشند اما پراختى هاى فعلى فقط براى حفظ وضعيت موجود است.
وى همچنين خاطرنشان كرد: توليدكننده هايى كه در شرايط موجود با بحران مواجهند نيازمند كمك هستند اما پرداخت ٢٧ ميليارد تومان تسهيلات از آغاز سال تاكنون از سوى كليه بانك هاى استان رقم چشمگيرى نيست.
استاندار كردستان با اشاره به اينكه در جاهاى ديگر ١٠٠ و حتى ٢٠٠ ميليارد تومان تسهيلات به صورت تلفتى به توليد كننده پرداخت مى شود، گفت: اينجا با نهايت سخت گيرى برخورد مى شود در حالى كه بايد راه را باز كنيم و نگاه مان به آينده باشد.
مرادنيا از اميد به پيشرفت و جهش در استان سخن گفت و تاكيد كرد: همه با هم بايد عزم جزم ايجاد كنيم مشكلات را بررسى و راهكار رفع آنها را ارائه كنيم.
وى تصريح كرد: همه ما مديونيم اگر به فكر جهش براى رفع مشكلات استان نباشيم و در اين راه مقصر بايد شناخته شود.
استاندار كردستان در پايان سخنان خود يادآورى كرد: هدفگذارى ما حفظ وضعيت موجود نيست بنابراين اميدوارم در جلسات آينده اعداد و ارقام اعلام شده نويد دهنده توسعه و جهش در توسعه استان باشد.

برچسب ها