دو شنبه 30 دی سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

شناسايى باندهاى قاچاق، اولويت اصلى مبارزه با قاچاق

استاندار كردستان تاكيد كرد: شناسايى باندهاى قاچاق، اولويت اصلى مبارزه با قاچاق كالا و ارز است.
شناسايى باندهاى قاچاق، اولويت اصلى مبارزه با قاچاق

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ بهمن مرادنيا در آخرين جلسه كميسيون برنامه ريزى، هماهنگى و نظارت بر قاچاق كالا و ارز استان، اظهار داشت: زمانى مى توانيم با قاچاق مبارزه كنيم كه باندها را شناسايى كنيم.
وى خاطرنشان كرد: قاچاق بيشترين ضربه را به توليد وارد مى كند لذا ما بايد با تمام توان در راستاى مبارزه با قاچاق تلاش كنيم. 
مرادنيا ضمن تقدير از زحمات اعضاى كميسيون، خاطرنشان كرد: هنوز تا رسيدن به ايده آل ها فاصله داريم و نبايد به نتايج بدست آمده قانع باشيم. 
وى اعداد و ارقام اعلام شده در حوزه قاچاق ارز را بالا و خروج غيرقانونى ارز از مرزها را از دلايل نوسانات ارز عنوان كرد.
استاندار همچنين بر لزوم مبارزه شديد با قاچاق كالاهاى ممنوعه تاكيد كرد و افزود: انسداد مبادى ورودى اين كالاها يكى از مهمترين اقدامات در راستاى مبارزه با قاچاق اين كالاهاست. 
مرادنيا اهميت اجرايى شدن مصوبات و لزوم خروجى و نتيجه مناسب از جلسات كميسيون مبارزه با قاچاق را يادآور شد و گفت: قاچاق كالا، اقدامات انجام شده جهت ساماندهى توليد و اقتصاد داخلى را خنثى مى كند.
در پايان اين جلسه به موضوع انسداد چاه هاى غيرمجاز اشاره شد كه استاندار كردستاندر اين خصوص اظهار داشت: در حوزه آب به كردستان ظلم شده، لذا بايد مراقب باشيم با انسداد چاه ها به كشاورزى استان لطمه وارد نشود بلكه بايد تلاش كنيم با راهكارهاى قانونى اين مشكل را حل كنيم.

بازدید [ 546231 ]
برچسب ها