دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:

شهردارى‌ها در آينده بدون سرمايه‌گذارى بخش خصوصى و درآمد پايدار، اداره نمى‌شوند

معاون هماهنگى امور عمرانى استاندار كردستان تاكيد كرد: شهردارى ها در آينده بدون سرمايه گذارى بخش خصوصى و بدون داشتن درآمد پايدار اداره نخواهند شد.
شهردارى‌ها در آينده بدون سرمايه‌گذارى بخش خصوصى و درآمد پايدار، اداره نمى‌شوند

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ امير قادرى در نشست هم انديشى معاونين، بخشداران و مسؤولين دفاتر سياسى فرماندارى هاى تابعه استان با اشا ه به هزينه هاى بالاى شهردارى ها ابراز اميدوارى كرد با تصويب لايحه درآمد پايدار شهردارى ها، اين مشكل مرتفع شود. 
وى اهتمام جدى دولت در بحث بازآفرينى شهرى را يادآور شد و تاكيد كرد: فرمانداران رييس ستاد بازآفرينى شهرى هستند و حتماً بايد اين جلسات تشكيل شود. 
قادرى با اذعان به فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل شهرى استان، افزود: از سال ٨٩ ناوگان حمل و نقل نوسازى نشده اما امسال دولت در اين خصوص ورود پيدا كرده و تسهيلات خوبى در اين زمينه براى شهردارى ها در نظر گرفته است. 
معاون استاندار در ادامه خاطرنشان كرد: ساخت و سازهاى خارج از محدوده شهرى در حيطه كارى بخشداران قرار دارد و انتظار داريم كه در اين خصوص نظارت كافى صورت پذيرد. 
وى با اشاره به حادثه ترمينال سنندج، افزود: طبق مصوبه هيات وزيران هر خودروى سنگينى مجوز ورود و تردد در جاده هاى كشور را ندارد و اخذ اين مجوز نيازمند شرايط خاص است. 
قادرى در ادامه با يادآورى اينكه، يكى از سياست هاى اصلى دولت حفاظت از محيط زيست است، بر اهميت مديريت پسماند در اين راستا تاكيد و اضافه كرد: با توجه به بحران آب، تفكيك آب شرب از آب مور استفاده در فضاى سبز شهرى امرى ضروريست. 
معاون عمرانى استاندار به بحث خريد گندم نيز اشاره و بحث انتقال آن را موضوعى مهم عنوان كرد. 
امير قادرى همچنين از معاونين عمرانى فرمانداران خواست گزارش حوادث و اتفاقات شهرستان ها را سريع و دقيق ارسال و در بازديد و سركشى ها از سطح شهر، نقاط ضعف و قدرت دستگاه ها را احصا و اعلام كنند.

بازدید [ 600267 ]
برچسب ها