دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

استاندارکردستان:

شهرداریها افزایش درآمدهای پایدار را اولویت برنامه‌های خود قرار دهند

استاندار کردستان گفت: شهرداریها افزایش درآمدهای پایدار را اولویت برنامه های خود قرار دهند و هزینه های خود را از طریق این درآمدها تامین کنند.
شهرداریها افزایش درآمدهای پایدار را اولویت برنامه‌های خود قرار دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا شامگاه شنبه در دیدار با اعضای هیئت رییسه شوراهای اسلامی استان کردستان در محل سالن شهدای دولت استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: دولت همراهی و همکاری با شوراهای اسلامی را به صورت جدی مدنظر دارد و در استان نیز تفکر شوراباوری داریم.
وی افزود: باید برای حل مشکلات مردم استان همه تلاش خود را مضاعف کنیم و باید جلسات مفید و همراه با کار عملی با همکاری اعضای شوراهای و مدیران و مسئولان استان با جدیت پیگیری شود.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: نشست های دو طرف بین شوراها و مسئولان باید بیشتر شده و بنده نیز در بازدیدهای شهرستانی برای رفع موانع و مشکلات شوراها همواره با علاقمندی با اعضای شوراهای اسلامی دیدار می کنم.
وی تاکید کرد: متاسفانه مشکلات متعددی در شهرها و روستاها از گذشته باقی مانده که نیازمند عزم و اراده همگانی با برطرف کردن آنها هستیم و نباید این تصور که تنها استاندار و مدیران استان باید این نارسایی ها را برطرف کنند بلکه همه و بخصوص اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها نیزبایستی با جدیت انجام وظیفه کنند.
وی در ادامه به وضعیت درآمدی شهرداری ها و عدم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداریها پرداخت و تصریح کرد: شهرداریها بایستی با اتخاذ راهکارهای مورد نیاز درآمدهای ثبات و مستمر داشته باشند و هزینه های خود را تامین کنند.
مرادنیا اذعان داشت: با توجه به بروز مشکلات اخیر در بحث پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداریهای استان دراین رابطه ما همه تلاش خود را برای تامین اعتبارات مورد نیاز آنها بکار گرفته ایم تا از طریق پرداخت وام و دیگر منابع مالی به شهرداریها کمک کنیم.
استاندار کردستان افزود: متاسفانه ما نیز محدودیت قانونی داریم و قانون نیز تا حدی به استانداران اختیار می دهد و عملا نمی توانیم کمک زیادی به شهرداریها کنیم بنابراین آنها خود باید چاره اندیشی کنند.
وی اظهار داشت: متاسفانه مردم در مراجعه به شهرداریها برای انجام امور اداری خود با موانع متعددی مواجه می شوند که این امر زمینه نارضایتی آنها را فراهم کرده که از همه اعضای شوراهای اسلامی و شهرداریها می خواهم تا زمینه مراجعه همراه با تکریم مردم در شهرداریها را فراهم کنند.
استاندار کردستان ابراز داشت: شهرداریهای استان به علت نداشتن سامانه جامع اطلاعات و آمار دقیق از وضعیت املاک و دارایی های ملکی خود همواره با مشکلاتی مواجع می شوند و در این خصوص افراد فرصت طلب و سود جو از نبود اطلاعات دقیق آماری استفاده کرده و با طرح دعاوی غیر قانونی برای تصرف این دارایها و املاک شهرداریها اقدام می کنند.
وی همچنین بر لزوم ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و به ویژه سرمایه گذاران خارجی برای توسعه عمران شهری با همکاری شهرداریهای استان تاکید کرد.
استاندار کردستان در پایان دستورات لازم را برای تامین ساختمان اختصاصی و نیز وسیله نقلیه برای شورای اسلامی استان کردستان را صادر کرد.


بازدید [ 421116 ]
برچسب ها