جمعه 14 آذر سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

شهرستان‌های بانە و بیجار یک هفتە تعطیل شدند/ برگزاری جلسات ادارای بسیار محدود خواهد شد/ احتمال رسیدن بستری‌های سنندج بە ٨۰۰ نفر در آذر ماە

استاندار کردستان از تعطیلی یک هفتەای شهرستان‌های بانە و بیجار بە دلیل شیوع بیماری کرونا و در جهت کنترل این بیماری خبر داد.
شهرستان‌های بانە و بیجار یک هفتە تعطیل شدند/ برگزاری جلسات ادارای بسیار محدود خواهد شد/ احتمال رسیدن بستری‌های سنندج بە ٨۰۰ نفر در آذر ماە

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه ستاد استانی کرونا تاکید کرد: باید از هر امکان و روشی برای کنترل بیماری کرونا در استان استفاده کرد و در همین راستا کلیه فعالیت های در دو شهرستان بیجار و بانه که وضعیت قرمز دارند به مدت یک هفته تعطیل خواهد بود.

وی با بیان اینکه تا عادی شدن وضعیت استان و کنترل کامل بیماری کرونا جلسات غیر ضروری در ادارات لغو و جلسات ضروری نیز با زمان کم و تعداد محدود برگزار می شود، افزود: علاوه بر مشاغل و فعالیت های غیر ضروری، صنوف غیر لازم نظیر بازار طلا فروشان و نمایشگاه‌های ماشین و بنگاه‌های املاک نیز تعطیل می شوند.

مرادنیا در ادامه با بیان اینکه تجمع در تاناکورای سنندج و خیابان فردوسی به دلیل حضور دستفروشان بسیار زیاد است، خواستار برخورد قاطع و اصولی با این پدیده شد و گفت: بسیاری از پروژه ها در استان با دستمزد مناسب نمی توانند نیروی کار پیدا کنند و همین افراد تمایل بیشتری به دستفروشی دارند.

استاندار کردستان یادآوری کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب خود در جلسه ستاد ملی کرونا حضور می یابند نشان از اهمیت مسئله است، بنابراین ما در مقابل سلامت مردم مسئول و هیچگونه کوتاهی پذیرفتنی نخواهد بود.

رئیس دانشگاە علوم پزشکی استان کردستان در این جلسە از‌ افزایش شمار بستری ها و تعداد مراجعات بە مراکز درمانی خبر داد و گفت: روزانە تا ۳۰۰ مورد جدید بیمار مبتلا بە کرونا در استان شناسایی می شوند کە از این تعداد ۱۷۰ نفر نیاز بە بستری دارند.

رضاعی اضافە کرد: هنوز بە مرحلە غیر قابل کنترل در استان نرسیدیم ولی اگر بە همین منوال پیش برود در آذرماە تعداد بستری ها در سنندج بە ٨۰۰ نفر خواهد رسید.

وی در پایان خواستار ممانعت از ورود و خروج مسافر از مرزها، تعطیلی جلسات غیر ضروری در ادارات، جریمە رانندگان خودروهای عمومی فاقد ماسک، تعطیلی آرامستان‌ها و باغ‌های خصوصی و اماکنی کە اماکن تجمع زیاد مردم وجود دارد شد.

بازدید [ 43263 ]
برچسب ها