شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

معاون استاندار کردستان مطرح کرد؛

شکوفایی اقتصادی نیازمند کمک اصحاب فرهنگ است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان فرهنگ را مساله ای مهم و کلیدی عنوان و تاکید کرد: برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی نیازمند کمک اصحاب فرهنگ هستیم.
شکوفایی اقتصادی نیازمند کمک اصحاب فرهنگ است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در همایش استانی فرهنگ سازان و اندیشه ورزان دینی با اذعان به رابطه تنگاتنگ فرهنگ و اقتصاد اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف و ایجاد توسعه و شکوفایی اقتصادی بدون کمک فعالان فرهنگی میسر نیست. 
وی با یادآوری نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با نام حمایت از کالای ایرانی، فرهنگ سازی در خصوص این امر مهم را بر عهده اندیشه ورزان و فرهنگ سازان دانست و خاطرنشان کرد: فعالان فرهنگی باید مردم را توجیه کنند که اگر کالای ایرانی مصرف نکنیم کارخانه های داخلی تاب آوری نخواهند داشت و کارگران ایرانی بیکار خواهند شد. 
معاون اقتصادی استاندار کردستان همچنین از روحانیون، محققان، اندیشه ورزان و اهالی فرهنگ خواست با تشریح اهمیت سرمایه گذاری، جامعه را برای سرمایه پذیری مهیا کنند. 
فیروزی افزود: برای ایجاد اشتغال و فقرزدایی باید سرمایه ها را به استان بیاوریم و این سرمایه ها نه تنها سرمایه های مادی بلکه سرمایه های فنی - تخصصی را نیز شامل می شود. 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به پیشرفت های صنعتی کشور طی ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: تا سال ۵۷ اگر صنعتی در کشور وجود داشت ما فقط مصرف کننده بودیم اما امروز برترین صنایع را داریم و حتی دشمن نیز به این امر اذعان دارد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان در ادامه گفت: آمریکا اگر توان داشت علاقه مند بود به دنبال حوادث ۱۱ سپتامبر و بعد از عراق به کشور ما حمله کند بویژه که امروز انگیزه های خوبی  دارد از جمله نفت و انرژی فراوان موجود در ایران؛ و این ناتوانی آمریکا ناشی از عزت ملی، حریت خواهی و استقلال طلبی انقلاب ماست. 
فیروزی خاطرنشان کرد: در این روزها باید در برابر نام امام امت و تمامی نام هایی که عزت، شرف و هویت را به ملت باز گرداندند سر تعظیم  و تکریم فرود بیاوریم. 
وی همچنین افزود: نباید فراموش کنیم که کجا بودیم و به کجا رسیدیم؛ اگر موفقیت ها را به هم یادآوری نکنیم چه بسا که این کفران نعمت ما را متضرر خواهد کرد.

بازدید [ 569259 ]
برچسب ها