جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان:

صاحبنظران و دانشگاهیان مدیران اجرایی استان را کمک کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از صاحبنظران و دانشگاهیان خواست مدیران اجرایی را در راستای توسعه استان یاری رسانند.
صاحبنظران و دانشگاهیان  مدیران اجرایی استان را کمک کنندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
حسین خوش اقبال در همایش ملی جامعه شناسی مرز در دانشگاه کردستان با بیان این مطلب گفت: استان کردستان با پیشینه تاریخی و فرهنگی خود، شاهد تغییرات عمیقی در آن سوی مرزهای خود بوده است که این تغییرات تاثیرات زیادی بر ابعاد اقتصادی، سیاسی و امنیتی استان داشته است.
وی با بیان اینکه مرز بعنوان یک مفهوم سیاسی، تغییرات زیادی به خود دیده است اضافه کرد: بررسی این تغییرات و تاثیرات کوتاه مدت و بلند مدت آن بر بخش های مختلف زندگی مرزنشیان و ارایه راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات از جمله مسایلی است که دانشگاهیان می توانند در آن نقش داشته باشند.
خوش اقبال مرز را از گذشته های دور تا عصر حاضر نشانه حق حاکمیت و نظارت بر منابع موجود دانست و در عین حال آن را حصاری در مقابل هرگونه تجاوز و تعدی بیگانگان ارزیابی کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: دوری از مراکز جمعیتی، شرایط بعضا نامناسب جغرافیایی و مخاطرات سیاسی و امنیتی، بافت فرهنگی و قرابت قومی با ساکنان  آن سوی مرز همواره چالش ها و فرصت هایی را متوجه ساکنان مرز می کند.
خوش اقبال در ادامه سخنان خود بر ضرورت استفاده حداکثری از مقالات وارده به همایش در جهت توسعه استان تاکید کرد و افزود: استاندار کردستان به مرز نگاه راهبردی دارد و این آمادگی وجود دارد تا نشست های تخصصی  پیرامون مباحث مطروحه برای راهکارهای پیشنهادی برگزار نماید.

 

 

بازدید [ 61959 ]
برچسب ها