چهار شنبه 15 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

صادرات برق بە اقلیم کردستان عراق بصورت جدی دنبال شود

استاندار کردستان بر ضرورت صادرات برق بە اقلیم کردستان عراق تاکید کرد.
صادرات برق بە اقلیم کردستان عراق بصورت جدی دنبال شود
بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسە هماهنگی فعالیت‌های برق منطقه‌ای که با حضور مدیر عامل و مدیران بخش های گوناگون شرکت برق منطقه ای در کردستان برگزار شد، گفت: در شرایط فعلی، کشور برای ارز آوری نیازمند صادرات است و این مسئله باید همواره مورد توجه قرار گیرد.
وی یکی از مزیت‌های استان کردستان را هم مرز بودن با کشور عراق برای رونق صادرات ذکر کرد و افزود: با توجه به پست و خطوط انتقال سنگین برق که در مریوان احداث شده است ضروری است صادرات برق که برای کشور ارز آور هست مورد توجه جدی باشد.
مرادنیا تاکید کرد: در سفر آتی استاندار سلیمانیه به استان کردستان در این خصوص رایزنی خواهیم کرد.
استاندار کردستان در ادامه سخنان خود خواستار ایجاد پست برق مورد نیاز شهرک صنعتی سرنجیانه سنندج شد و اظهار داشت: با توجه به اینکه فاز اول این شهرک صنعتی را در سفر رئیس جمهور به استان افتتاح می کنیم لازم است تامین برق آن در سریعترین زمان انجام شود.
مرادنیا افزود: از شرکت برق منطقه ای می خواهم تا پایان سالجاری پست ۲۳۰ کامیاران را که در سفر وزیر نیرو کلنگ زنی شد به بهره برداری برساند.
وی ادامه داد: امید است با اجرایی شدن طرح های مهم صنعتی وکشاورزی در کردستان، استان بتواند سهم بیشتری از برق موجود در شبکه توزیع را به خود اختصاص دهد.

بازدید [ 457824 ]
برچسب ها