دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

صدور حواله‌های بانکی ادارات کردستان، الکترونیکی شد

به گفته مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری کردستان، دسترسی به سامانه صدور حواله الکترونیک، از امروز (اول خرداد ۹۸) برای دستگاه های اجرایی استان برقرار شده است.
صدور حواله‌های بانکی ادارات کردستان، الکترونیکی شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
پیمان خلیلی در تشریح نحوه عملکرد این سامانه گفت: سامانه صدور حواله الکترونیک، جایگزین چک گردیده و به گونه ای طراحی شده که حواله صادره به صورت الکترونیک میان دستگاه های اجرایی و عوامل ذینفع در فرآیند انتقال وجه، جابه جا می شود و پس از تایید نهایی، بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک و در سریع ترین زمان، انتقال وجه به حساب مقصد انجام می گیرد.
وی افزود: به طور قطع این امرموجب چابکی و توانمندی مجموعه مالی دولت خواهد شد.
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خاطرنشان کرد: به دلیل بهره مندی از شبکه ملی اطلاعات و استفاده از توکن یا همان نماد امضا، این سامانه از امنیت بالایی برخوردار است.
خلیلی در ادامه اظهار داشت: طبق دستور استاندار محترم و در راستای توسعه دولت الکترونیک و شفافیت اداری، دفتر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری با پیگیری از نهاد ریاست جمهوری، دسترسی ادارات و ارگان های سطح استان به این سامانه از طریق شبکه دولت و پل ارتباطی با شبکه ملی اطلاعات را فراهم نمود.
شایان ذکر است، تا کنون حدود ۶۰۰ دستگاه دولتی کردستان به شبکه دولت متصل شده اند و دسترسی به ۳۷ سامانه ملی از جمله ستاما، سیماد، سنا، سامد، ستیاد، سادا و ... در استان فراهم شده است.

بازدید [ 296001 ]
برچسب ها