چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

صدور دستور طراحی پروازهای فرامرزی در فرودگاه سنندج

وزیر راه و شهرسازی از صدور دستور طراحی پروازهای فرامرزی در فرودگاه سنندج خبر داد و گفت: کردستان علاوه بر توسعه راه های زمینی خود شاهد توسعه حمل و نقل هوایی نیز خواهد بود.
صدور دستور طراحی پروازهای فرامرزی در فرودگاه سنندج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عباس آخوندی، در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی پنج قطعه کریدور شمال - جنوب به طول 75 کیلومتر در کردستان افزود: وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت های حمل و نقل در عرصه های زمینی، هوایی و ریلی را از مهمترین اهداف خود قرار داده است و در کردستان نیز فرودگاه های سنندج و سقز می توان نقش مهمی در اتصال به فرودگاه های داخلی و خارجی داشته باشند.

وی با بیان اینکه ناوگان هواپیمایی ATR پس از توافق برجام با هدف فعال سازی فرودگاه های کوچک تر از فرودگاه امام (ره) در سطح کشور خریداری شده است افزود: فعال شدن خدمات این ناوگان باعث سهولت در برقراری ارتباط تجاری و گردشگری در مناطق مختلف به ویژه کردستان می شود.
آخوندی با اشاره به اینکه در ابتدا وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت های حمل و نقل کردستان را به صورت یک کریدور سراسری فرض کرده و این ایده امروز در حال تحقق است افزود: اجرای این کریدور پنج استان کشور را به هم متصل و کشور را به دیگر کشورها وصل می کند که 316 کیلومتر از آن در کردستان قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون 117 کیلومتر این طرح در کردستان به بهره برداری رسیده است و
قطعاتی که امروز عملیات اجرای آن آغاز شده شامل باقی مانده عملیات اجرایی کریدور شماره 10 کشور (شمال-جنوب) شامل 75 کیلومتر بوده که 2 هزار و 250 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این طرح ها در محورهای کامیاران-سنندج، سنندج دیواندره، دیواندره-سقز و سقز-بوکان است که طی سه سال به بهره برداری می رسد.
عباس آخوندی در ادامه احداث شبکه ریلی برای کردستان را مهم ارزیابی کرد و گفت: راه آهن همدان به سنندج هم اکنون در 4 قطعه به پیمانکاران واگذار شده و حدود 8 کیلومتر ریل گذاری آن نیز انجام شده است.

وی همچنین انتقال ایستگاه راه آهن از گردنه صلوات آباد به سنندج را به دلیل عوارض توپوگرافیک کاری دشوار دانست و گفت: برای مکان یابی و امکان سنجی انتقال ایستگاه راه آهن به داخل شهر سنندج دستورات لازم برای انتخاب مهندس مشاور صادر شده است.

برچسب ها