چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

صندوق توسعه ملی طرح های بانک پذیر کردستان را در اولویت اختصاص اعتبار قرار می دهد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: مدیران صندوق توسعه ملی تاکید دارند، در صورت بانک پذیر بودن طرح های سرمایه گذاری کردستان و ارسال آنها از طریق بانک های استان به این صندوق، اختصاص اعتبار به این استان، با اولویت رسیدگی خواهد شد.
صندوق توسعه ملی طرح های بانک پذیر کردستان را در اولویت اختصاص اعتبار قرار می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی پس از دیدار خود با معاون صندوق توسعه ملی (آقای تیموری) گفت: این دیدار به منظور تبیین ضرورت حمایت صندوق توسعه ملی از طرح های سرمایه گذاری کردستان در دفتر جناب آقای تیموری انجام شد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه در سال جاری، اعتباری از محل منابع صندوق توسعه ملی برای مناطق کمتر توسعه یافته کشور در نظر گرفته شده است بنابراین از همه سرمایه گذاران محترم درخواست داریم، متناسب با ظرفیت ها و مزیت های کردستان، طرح های خود را به بانک های عامل ارائه دهند.

فیروزی خاطرنشان کرد: مدیران محترم صندوق توسعه ملی تاکید دارند در صورت بانک پذیر بودن طرح های سرمایه گذاری کردستان و ارسال آنها از طریق بانک های استان به این صندوق، اختصاص اعتبار به این استان، با اولویت رسیدگی خواهد شد و این طرح ها مورد حمایت صندوق توسعه قرار خواهد گرفت.

معاون اقتصادی استاندار کردستان ادامه داد: در سال مزین به نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» تسریع در اجرای طرح های سرمایه گذاری و بهبود روند سرمایه گذاری در کردستان که مهمترین نیاز استان است، اهتمام بانک های عامل در پذیرش طرح ها و همکاری جدی آنها با سرمایه گذاران  بسیار ضروری است.

وی بخش دیگری از این وظایف را متوجه ادارات و دستگاه های جرایی استان دانست و تاکید کرد: این وظایف شامل همکاری و جدیت ادارات و دستگاه های اجرایی استان برای صدور مجوزها و انجام فرایندهای اداری برای تسهیل در امر سرمایه گذاری و همکاری بیش از پیش با سرمایه گذاران است.

فیروزی خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و شهراداران شهرهای تابعه استان می توانند با معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و کمک به سرمایه گذاران در تهیه طرح های دارای توجیه فنی، اجرایی و مالی، می توانند در بهبود روند سرمایه گذاری در استان، نقش آفرینی کنند.

وی یادآوری کرد: در همین راستا آقای استاندار، هفته گذشته در جلسه طرح های پیشران توسعه استان، به همه مدیران دستگاه های اجرایی و شهرداران استان توصیه و تاکید کردند که بسته های مطالعه شده ی دارای توجیه اجرایی، فنی و مالی را به استانداری اعلام و از طریق جراید و رسانه ها نیز جهت اطلاع فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، ارائه نمایند.

فیروزی در ادامه تاکید کرد: تقسیم کار میان بانک ها، دستگاه های اجرایی و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران باید به صورت دینامیک و پویا پیگیری و اجرایی شود و لازمه این کار، تجدید نظر و بازمهندسی در رویه ها و شیوه های اجرایی کار و فرایندهای اداری مرتبط با سرمایه گذاری است.

وی در این خصوص افزود: رویه و روش های گذشته در خصوص حمایت از سرمایه گذاری در کردستان ناکارآمد بوده و اگر در مواردی هم کارآمدی داشته، امروز تاریخ مصرف آنها منقضی شده و لازم است دست اندرکاران حوزه اقتصادی، با تغییر ذهنیات، از نظر تئوریک و انگیزه های روانی، روشهای جدیدتر و کارآمدتری در پیش بگیرند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، اذعان داشت: رفع مشکل بیکاری و زدودن چهره کریه فقر از استان و همچنین افزایش درآمد و ارتقاء بهره وری اقتصادی، جز در پرتو سرمایه گذاری در طرح های صنعتی، کشاورزی، گردشگری، معدنی و خدماتی استان میسر نخواهد بود.

وی همچنین اظهار داشت: امیدواریم به زودی بتوانیم همایشی با حضور مدیران عامل بانک های کشور، مدیران صندوق توسعه ملی و همچنین فعالان اقتصادی به منظور جلب حمایت هرچه بیشتر بانک ها و صندوق توسعه از طرح های سرمایه گذاری در استان، برگزار کنیم.

فیروزی در پایان، اثربخشی این همایش را منوط به ارائه طرح های بانک پذیر به صندوق توسعه ملی دانست و افزود: امیدوارم دستگاه های اجرای و سرمایه گذاران تا قبل از برگزاری این همایش حداقل 50 طرح بانک پذیر را جهت ارائه آماده نمایند.

برچسب ها