دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

وزیر صنعت در بیجار؛

صنعت فولاد پایه توسعه است/برای تامین آب زنجیره فولاد کردستان مشکلی وجود ندارد

وزیر صنعت، معدن وتجارت در مراسم کلنگ زنی واحد گندله‌سازی یک میلیون تنی و ٨۰۰ هزار تنی آهن اسفنجی شهرستان بیجار وجود صنعت فولاد در هر منطقه ای را عامل توسعه و رونق اقتصاد و صنعت ارزیابی کرد.
صنعت فولاد پایه توسعه است/برای تامین آب زنجیره فولاد کردستان مشکلی وجود نداردبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ محمد شریعتمداری با بیان اینکه در دولت دکتر روحانی اقدامات بسیار وسیعی برای انجام اکتشافات معدنی صورت گرفته است گفت: از مجموعه ذخایر ۲۰۰ میلیون تنی سنگ آهن کشور ٨۰ میلیون تن آن در این دولت کشف شده است.

وی ایجاد زنجیره فولاد در کردستان را حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: در زنجیره فولاد کردستان باید قدم‌های مهم و اساسی برای تولید محصول نهایی و ارزش افزوده و ایجاد شغل برداشته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به موضوع تامین آب برای زنجیره فولاد استان اشاره کرد و گفت: در خصوص تامین آب این طرح موافقت و نظر مساعد وزارت نیرو اخذ شده است و بدون نظر آنها قطعا این طرح را در کردستان کلنگ زنی نمی‌کردم.

وی افزود: استان کردستان در خصوص آب نسبت به اکثر استان‌های کشور دارای شرایط مطلوب است و می‌توان گفت این استان جزو مناطق غنی ایران است.

شریعتمداری با بیان اینکه ٨۰ درصد معادن سنگ آهن استان مربوط به شهرستان بیجار است گفت: برای تامین و ایجاد و زنجیره‌های بعدی فولاد با توجه به غنای معادن مشکلی وجود ندارد و باید استمرارپیدا کند.

وی در ادامه سخنان خود گریزی نیز به موضوع کشف فساد توسط دولت زد و گفت: اگر در دولت فسادی شکل گرفته افتخار دولت آن است که خود فسادها را کشف و عاملان را به مراجع ذیربط معرفی کرده است.

شریعتمداری اضافه کرد: دولت باید برای کشف آن فسادها مورد تقدیر قرار بگیرد، چرا که بزرگترین افتخار دولت دور کردن فساد از خود است.

بازدید [ 600723 ]
برچسب ها