چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار

ضرورت برنامە‌ریزی برای اتمام نهال‌کاری ۴۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد آزاد تا پایان سال‌جاری/ احداث باغات پایاب سد آزاد ۶۰۰ میلیارد تومان درآمدزایی به دنبال دارد

استاندار کردستان بر ضرورت برنامە‌ریزی برای اتمام نهال‌کاری چهار هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد آزاد در منطقه کلاترزان تاکید کرد.
ضرورت برنامە‌ریزی برای اتمام نهال‌کاری ۴۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد آزاد تا پایان سال‌جاری/ احداث باغات پایاب سد آزاد ۶۰۰ میلیارد تومان درآمدزایی به دنبال دارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛بهمن مرادنیا در بازدید از طرح ایجاد باغات در پایاب سد آزاد و در بخش کلاترزان سنندج با بیان اینکه بهره‌برداری از چهار هزار و ۳۰۰ هکتار اراضی پایاب سد آزاد و تبدیل آن به باغات، سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد عاید مردم منطقه خواهد شد، گفت: باید هدف گذاری ما تا پایان سالجاری اتمام چاله کنی و نهالکاری در این چهار هزار و ۳۰۰ هکتار باشد.
وی اظهار داشت: هم اکنون در دو هزار و ۱۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد آزاد و در بخش کلاترزان نهالکاری با مشارکت سپاه بیت المقدس کردستان و بسیج سازندگی شروع شده است. 
مرادنیا با بیان اینکه بخشی از این طرح انجام شده و در صورت بهره‌برداری کامل آن، یک هزار و ۱۴۰ خانوار در بخش کلاترزان سنندج از درآمد پایدار برخوردار خواهند شد، ادامه داد: در صورت بهره‌برداری از این چهار هزار و ۳۰۰ هکتار، سالانه ۶۵ هزار تن محصولات باغی از جمله بادام، انگور، سیب و به تولید می‌شود که سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان درآمد برای بهره برداران در پی خواهد داشت.
استاندار کردستان افزود: دولت برای تامین آب این اراضی هزینه زیادی کرده و مردم باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.
وی به هزینه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی احداث سد آزاد و پایاب آن تاکنون اشاره کرد و افزود: برای احداث باغات در مسیر پایاب این سد و در این پروژه ۱۸ هزار کیلومتر لوله‌گذاری اجرا شده است، پس مردم باید از این فرصت استقبال و استفاده کنند و از این هزینه ها بهره کافی را ببرند.

بازدید [ 7695 ]
برچسب ها