شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان عنوان کرد:

ضرورت تقویت حوزه راهداری استان/مقاوم سازی بیشتر شهرها و روستاهای کردستان در دستور کار است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با تاکید بر لزوم مقاوم سازی هرچه بیشتر شهرها و روستاهای استان گفت: این موضوع به طور جدی در دستور کار دولت است.
ضرورت تقویت حوزه راهداری استان/مقاوم سازی بیشتر شهرها و روستاهای  کردستان در دستور کار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان امیر قادری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار کرد: همه دستگاه ها باید در زمینه کنترل و مدیریت بحران جدیتر عمل کنند.
وی با بیان اینکه 97 درصد سکونتگاه های شهری و روستایی کشور با تهدید زلزله مواجه است، افزود: در استان تاکید شده تا قانون نظام مهندسی بیشتر از گذشته در ساخت و سازها رعایت شود.
قادری با بیان اینکه 40 درصد واحدهای شهری و روستایی استان مقاوم سازی شده است، افزود:  مقاوم سازی بیشتر در شهروروستاهای استان در دستور کار است.
وی تاکید کرد: مقابله با زلزله مستلزم مشارکت مردم و متخصصان و مسئولان است و در همین ارتباط کارگاه ها و همایشهای آموزشی برگزار شده و ادامه خواهد یافت.
معاون استاندار کردستان افزود: در انجام مراحل مدیریت بحران باید هم پیشگیری، هم آمادگی مقابله و هم بازسازی و بازتوانی بیشتر مدنظر قرار بگیرد.
وی تاکید کرد: اگر بدون برنامه مدون در این رابطه عمل کنیم گرفتار خواهیم شد و نمی توانیم به موقع واکنش نشان دهیم.
 قادری در ادامه با بیان اینکه حوزه راهداری استان نیاز به تقویت دارد، گفت: این حوزه باید در توزیع اعتبارات به عنوان اولویت مطرح شود.
وی تصریح کرد: در این حوزه علاوه بر استفاده از اعتبارات ملی از اعتبارات ماده 10 و 12 هم استفاده خواهد شد.

برچسب ها