شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان:

ضرورت تقویت خودباوری در زنان/حضور بانوان در جامعه همواره با حفظ ارزش‌های دینی و ملی بوده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: باید این خودباوری در زنان ایجاد شود که بیشتر می توانند نقش آفرین باشند و جامعه هم فرصت برابر را در اختیار زنان و مردان قرار دهد تا شایستگی خود را نشان بدهند.
ضرورت تقویت خودباوری در زنان/حضور بانوان در جامعه همواره با حفظ ارزش‌های دینی و ملی بوده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان مهندس امیر قادری روز یکشنبه در جلسه هم اندیشی بانوان عضو شوراهای اسلامی تابعه استان با استاندار کردستان اظهار کرد: بانوان همواره نقش کلیدی و اثرگذاری در جامعه داشته اند.

وی افزود: البته ممکن است این نقش در طول تاریخ سرنوشت متفاوتی داشته باشد، در مقاطعی پررنگ و در مقاطعی کم رنگتر بوده اما کسی نمی تواند حضور زنان را در عرصه های مختلف اجتماعی و سیاسی و اقتصادی منکر شود.

وی افزود: این حضور در تمام دنیا و در کشور ایران هم وجود داشته و معمولا با شتاب بیشتری از گذشته دنبال شده است.

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: البته این حضور کلیدی زنان به معنای کنار گذاشتن ارزش های دینی و ملی و باورهای آنها نبوده و نیست، بلکه به بهترین شیوه این حضور بانوان تکرار می شود و باید آن را به فال نیک بگیریم و بسیار ارزشمند است.

مهندس قادری ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب بانوان همواره نقش کلیدی داشته اند و در پیروزی انقلاب هم زمانی که متون تاریخی را نگاه می کنیم متوجه نقش آفرینی کلیدی بانوان در پیروزی انقلاب می شویم، لذا بانوان حق دارند بیشتر از گذشته مورد توجه و عنایت قرا بگیرند.

وی با اشاره به اینکه زنان 50 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند، گفت: بنابراین بانوان با استعدادهای درخشان و سرشاری که دارند باید بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در اداره امور کشور بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

مهندس قادری اظهار کرد: واقعیت جایگاه زنان با حقیقت آن فاصله زیادی دارد، هرچند که رگه هایی از امیدواری در این زمینه وجود دارد.

معاون استاندار کردستان تصریح کرد: از دهه 70 به بعد نقش زنان در اداره امور کشور و مناصب مدیریتی پررنگتر شده است اما این پررنگ بودن غالبا در مدیریتهای میانی بوده و باید تلاش شود تا به مدیریتهای بالاتر برسد.

بازدید [ 52155 ]
برچسب ها