شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری:

طرح نشاط اجتماعی در مدارس با نیازهای ویژه کردستان اجرا می‎شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان از اجرای طرح شادی و نشاط اجتماعی در مدارس با نیازهای ویژه استان از مهر ماه جاری همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.
طرح نشاط اجتماعی در مدارس با نیازهای ویژه کردستان اجرا می‎شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان از فارس؛ فرانک قدسی پیش از ظهر امروز در بازدید از مدرسه پسرانه با نیازهای ویژه پارسا در سنندج با اعلام این خبر اظهار داشت: نشاط اجتماعی در مدارس با نیازهای ویژه در جلوگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سلامت روانی دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها نقش کلیدی ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه در این طرح علاوه بر ایجاد شور و نشاط در دانش‌آموزان با نیازهای ویژه، برنامه‌های فرهنگی و خدمات آموزشی نیز به خانواده‌های آنان با هدف ارتقای آرامش و امنیت روانی ارائه می‌شود، افزود: این طرح آزمایشی با تخصیص اعتبار اولیه 200 میلیون ریال همزمان با آغاز سال تحصیلی از مهر ماه جاری در مدرسه با نیازهای ویژه پارسا اجرا می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان خاطر نشان کرد: شادی و نشاط نقش مهمی در تأمین و ارتقای سلامت فرد و جامعه دارد و می‌تواند در کنار حس خرسندی، امید و اعتماد توسعه دهنده رشد و رفاه اجتماعی باشد.

قدسی گفت: شاد زیستن برای دانش‌آموز به همان اندازه مهم است که تغدیه خوب، محبت کردن و حفاظت از او اهمیت دارد زیرا سلامت روانی و جسمانی را تأمین، رشد و تکامل ابعاد وجودی او را به همراه خواهد داشت.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان نیز در این بازدید گزارشی از وضعیت آموزشی و کلاسی مدرسه پارسا ارائه کرد وگفت: در این مدرسه 34 نیروی متخصص و کارآمد درقالب 26 کلاس آموزشی به 145 دانش‌آموز دارای نیاز ویژه ذهنی واُتیسم خدمات آموزشی، پرورشی، حمایتی و توانبخشی را در طول سال تحصیلی گذشته ارائه کردند.

خلیل رنجبر با اشاره به بند «ب» ماده 97 قانون برنامه چهارم توسعه بیان کرد: این طرح دولت را مکلف کرده به منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی نسبت به طرح جامعی برای بسط و گسترش روحیه نشاط، شادابی، امیدواری، اعتماد اجتماعی، تعمیق ارزش‌های دینی و هنجارهای اجتماعی اقدام کند.

وی اضافه کرد: زمانی که دانش‌آموز از نشاط اجتماعی برخوردار باشند، وفاق، همبستگی، تعلق اجتماعی، تعاملات اجتماعی مطلوب، رضایت از زندگی و همچنین سلامت روانی و اجتماعی  افزایش پیدا کرده و طبیعی است که به موازات آن آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می یابد.

بازدید [ 360753 ]
برچسب ها