جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان:

طی دو سال گذشته آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان به حداقل رسیده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان از به حداقل رسیدن آتش سوزی در مراتع و جنگلهای استان طی دو سال گذشته با مشارکت بیشتر روستائیان و دهیاریها و فرمانداریها خبر داد.
طی دو سال گذشته آتش سوزی در جنگلها و مراتع استان به حداقل رسیده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهندس امیر قادری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال مراسم سالگرد ارتحال امام بیشتر به صورت استانی و شهرستانی برگزار می شود، باید تلاش کنیم تا این مراسمات در شأن ایشان برگزار گردد و لذا دستگاه های مختلف آمادگی لازم را در این ایام داشته باشند.

وی در ادامه پیرامون اعتبارات ماده 10 و 12 که مربوط به مدیریت بحران است، گفت: سازمان مدیریت بحران کشور بخشی از این اعتبارات را در اختیار دستگاه های ملی قرار می دهد و لذا ادارات استانی باید پیگیر سهم خود از دستگاه های ذیربط و مافوق خود در سطح کشور باشند.

مهندس قادری از خسارت 386 میلیارد تومانی به باغات و مزارع استان خبر داد و افزود: بنابراین ضروری است مردم و صاحبان زمین های زراعی و باغات با بیمه ارتباط مستمر داشته و مردم برای استفاده از این ظرفیت توجیه شوند.

وی با بیان اینکه هزینه جبران خسارت کشاورزان نیز از محل ماده 10و 11 اعتبارات حوادث پرداخت می شود، تصریح کرد: در صورتی که رقمی به این منظور در اختیار استان قرار بگیرد حتما به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

معاون عمرانی استاندار کردستان در خصوص آتش سوزی در مراتع و جنگلها هم گفت: در سالجاری با توجه به نزولات جوی که وجود داشت قطعا نسبت به گذشته خطرات بیشتری محیط زیست استان را تهدید می کند.

مهندس قادری تأکید کرد: نه تنها آبیدر، بلکه تمام نقاط جنگلی استان باید زیرپوشش حفاظت در برابر آتش سوزی قرار بگیرد و در این زمینه لازم است از مشارکت مردم و سازمان های مردم نهاد این حوزه استفاده کنیم، چراکه مردم نشان داده اند در هر عرصه ای از جمله مهار آتش سوزی می توانند نقش مؤثری ایفا کنند.

وی یادآور شد: در سال 94 آتش سوزی های نسبتا شدیدی در سطح استان رخ داد، اما خوشبختانه طی دو سال گذشته با جذب مشارکت بیشتر روستائیان و دهیاریها و همکاری بیشتر فرمانداریها، این آتش سوزیها به حداقل رسید.

مهندس قادری تصریح کرد: با هماهنگی دفتر امور روستایی استانداری از محل اعتبارات دهیاریهای استان تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با آتش سوزی خریداری شود.

وی افزود: پرداخت اعتبارات بیشتر به دهیاری هایی که در زمینه پیشگیری از آتش سوزی فعالیت بهتری دارند، می تواند در کاهش احتمال آتش سوزی در نقاط مختلف استان اثرگذار باشد.

بازدید [ 607449 ]
برچسب ها