سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

ظرفیت‌های فرهنگی کردستان سرمایه بزرگی برای ایران است

استاندار کردستان گفت: مردم کردستان شایستگی بهترین‌ها را دارند و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کردستان می‌تواند به عنوان سرمایه بزرگ فرهنگی برای ایران مورد استفاده قرار گیرد.
ظرفیت‌های فرهنگی کردستان سرمایه بزرگی برای ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی در آیین افتتاحیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها در سنندج، با اشاره به شعار بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی صدا و سیما که «شبکه‌های استانی، فرهنگ بومی و وفاق ملی» است، اظهار کرد: وقتی از فرهنگ ایرانی صحبت می‌کنیم، هویت ایرانی نیز دخیل است و بدون حفظ هویت، فرهنگی برای ما باقی نخواهد ماند.
وی افزود: فرهنگ و هویت ایرانی مجموعه‌ای از فرهنگ‌ها در نقاط مختلف کشور است که امشب بیستمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی را افتتاح می‌کنیم تولیداتی است که برخاسته از فرهنگ‌ها و هویت ملی ما در سراسر کشور است.
استاندار کردستان عنوان کرد: امروز رسانه تنها وسیله خبرگیری و ارسال خبر نیست بلکه تولیدکننده فرهنگ است و این اهمیتی است که رسانه در دنیا پیدا کرده و ما به عنوان بنیاد و نهاد مهم فرهنگی از آن یاد می‌کنیم که در اشاعه، حفظ و ارتقا فرهنگ اسلامی، ملی و اقوام نقش موثری دارد.
وی با اشاره به تقدیم بیش از  پنج هزار و 400 شهید در سرزمین مجاهدت‌های خاموش، بیان کرد: جنگ کردستان با سایر نقاط کشور متفاوت بوده است و به واقع می‌توان آن را ایثارگری و مجاهدتی بی مثال دانست.
زاهدی خاطرنشان کرد: مردم کردستان شایستگی بهترین‌ها را دارند و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کردستان می‌تواند به عنوان سرمایه بزرگ فرهنگی برای ایران مورد استفاده قرار گیرد.
وی در پایان یادآور شد: هنر این سرزمین به عنوان یک سرمایه می‌تواند در عرصه جهانی شدن هویت ما را در حفظ کند.

 

 

 

مراسم افتتاحیه بیستمین جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما در سنندج

برچسب ها