شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

وزير راه و شهرسازى:

ظرفیت‌های كردستان برای توسعه بیشتر مورد توجه قرار گيرد

وزير راه و شهرسازى دولت دوازدهم، كردستان را داراى موقعيت ممتاز عنوان و تاكيد كرد: موقعيت ممتاز كردستان بايد بيش از پيش در جهت توسعه و آبادانى استان مورد توجه قرار گيرد.
ظرفیت‌های كردستان برای توسعه بیشتر مورد توجه قرار گيرد

 

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ عباس آخوندى طى سفر يك روزه به كردستان در جلسه ستاد بازآفرينى استان ضمن تاكيد بر اهميت و لزوم برگزارى اين جلسات، افزود: بايد در هر محله خدمات آب، برق، خدمات زيربنايى و روبنايى تعريف و اجراى اين خدمات عمومى را شروع كنيم. 

وى همچنين اهتمام در اجراى كميسيون ماده ٩ قانون مسكن و شهرسازى و صدور سند براى منازل بافت هاى فرسوده و محدوده طرح بازآفرينى شهرها را مورد تاكيد قرار داد. 

آخوندى با اعلام حمايت از مسكن و شهرسازى استان و شهردارى ها در بهسازى معابر شهرى، از آنها خواست با اولويت بندى درست در پيشبرد كارها تلاش كنند. 

وزير راه و شهرسازى، در بخش ديگرى از اين جلسه از نمايندگان استان در مجلس، خواست براى جذب اعتبارات، چهره كردستان مستعد با موقعيت استراتژيك و منابع بسيار را بد جلوه ندهند تا استان متضرر نشود. 

وى در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در پروژه هاى راه آهن _ سنندج همدان، كريدور شمال _ جنوب، فرودگاه سقز و طرح بازآفرينى شهرى، با طرح اين پرسش كه در زمانى كه بيشترين بودجه در اين كشور وجود داشت چقدر بودجه به كردستان تعلق گرفت؟ خاطرنشان كرد: ما در عين عسرت و مشكل مالى از وظايف خود شانه خالى نكرديم. 

آخوندى يادآورى كرد: نمى خواهيم ادعا كنيم اما طى ٢ سال اخير معادل ٢٦ سال گذشته در جاده هاى كردستان كار شده است. 

وى همچنين اضافه كرد: شهرهاى كردستان در وضعيت طاقت فرسايى بود اما در حال حاضر همه شهرها داراى طرح و نقشه هستند و طرح هاى عملياتى در حال اجراست. 

وزير راه و شهرسازى در ادامه يادآور شد: تمام قطعات راه آهن سنندج همدان به پيمان سپرده شده و عليرغم هزينه بر بودن ادامه آن تا داخل شهر، به منظور سهولت دسترسى مردم اين هزينه خواهد شد و طراحى معمارى ايستگاه آن نيز به مسابقه گذاشته خواهد شد تا ايستگاهى با معمارى ماندگار و شايسته مردم سنندج ساخته شود.

بازدید [ 606879 ]
برچسب ها