شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

وزیر کشور؛

ظرفیت‌های کردستان در سطح ملی باید فعال شود/ کردستان نقش تاریخی خود را ایفا کند/بخش خصوصی باید بە روند توسعە کردستان ورود جدی‌تر داشتە باشد

وزیر کشور تاکید کرد کە باید ظرفیت کردستان در سطح ملی فعال شود و این استان باید نقش تاریخی خود را ایفا کند.
ظرفیت‌های کردستان در سطح ملی باید فعال شود/ کردستان نقش تاریخی خود را ایفا کند/بخش خصوصی باید بە روند توسعە کردستان ورود جدی‌تر داشتە باشدبە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای توسعه استان کردستان ونشست با فعالان اقتصادی ضمن تبریک هفته دولت و میلاد نبی مکرم اسلام گفت: سند توسعه برای چهار استان کشور تدوین شده است و در واقع ما در سند توسعه دنبال الگویی برای توسعه متوازن هستیم.
وی با بیان اینکه ما در حوزه توازن منطقه ای به شدت در رنج وبا چالش های اساسی روبرو هستیم، گفت: بعد از انقلاب اقدامات مهمی در بخش تامین زیرساخت ها انجام شدە و بە یک تعادل نسبی رسیدە‌ایم.
رحمانی فضلی افزود: در کردستان با پیگیری های استاندار و مدیران سند توسعه به نتایج خوبی رسیده و از ظرفیت های استان استفاده شده ودر کل می توان گفت که نمره قبولی در این بخش حاصل شده است و باید تلاش کنیم این سند کاملتر شود.
وزیر کشور پیشنها داد: در سفر رئیس جمهور چند پروژه اساسی را مطرح و به تایید ایشان برای اجرا برسانید.
وی با بیان اینکه کردستان در همه زمینه ها دارای ظرفیت بزرگ است گفت: نمونه این ظرفیت ها ثبت جهانی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی است که در آن اصالت و هویت تاریخی خودنمایی می کند.
رحمانی فضلی یکی دیگر از ظرفیت های کردستان را دارا بودن منابع آبی برشمرد و اظهار کرد: برای تخصیص ۹۶ هزار هکتاری آب زحمات زیادی کشیده شد و نسبت به قبل تحول بزرگی به شمار می رود.
وزیر کشور بر ورود بخش خصوصی به فعالیت های توسعه ای استان تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی باید فعالانه تر از گذشته عمل کند و مدیران استانی مجموعه ای از افراد توانمند وبا انگیزه و ریسک پذیر دعوت کنند تا با حضور آنان جلسه ای در تهران برگزار شود.
وی افزود: لازم است در استان ۱۰۰ پروژه تعریف وبه سرمایه گذاران استان وسطح ملی معرفی شود و مجوزهای آن در کمترین زمان صادر شود.
وی به بیان شرایط کشور در دوره تحریم‌ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: کشور یک دوره دشوار اقتصادی را دارد پشت سر می گذارد و شرایط هر روز نسبت به گذشته بهتر می شود باید تلاش کنیم وابستگی به نفت را پشت سر بگذاریم.
رحمانی فضلی یادآوری کرد: کردستان باید نقش تاریخی ورسالت خود را ایفا کند و مدیران موظف هستند مشکلات پیش رو را مرتفع کنند.
وی خطاب به مدیران گفت: اگر در شکل بحران ومشکلی وجود داشته باشد حاصل عملکرد مدیران است واگر شرایط زندگی مردم مطلوب باشد باز آن نیز به کار و تلاش مدیران بر می گردد.
وی ادامه داد: اگر بودجه عمرانی استان نسبت به کشور ۲۷ درصد بیشتر از میانگین کشور است حاصل کار وتلاش مدیران است.
وزیر کشور تاکید کرد: باید پیوندهای محکم بین مناطق ایجاد و آنان را به سطوح ملی پیوند دهیم.
وی اضافه کرد: کردستان باید سهم خود را از توانمندی های کشور نظیر فرهنگ، اقتصاد، و گردشگری داشته باشد و پتانسیل هایش را به مردم کشور معرفی کند.
وی افزود: امسال دو کنگره بزرگ ۵۴۰۰ شهید و مشاهیر کرد در سنندج برگزار شد که بسیار در معرفی استان نقش داشت.
رحمانی فضلی در پایان ضمن تقدیر از تلاش های استاندار کردستان و سایر مدیران گفت؛ تلاش ها رضایت بخش است وباید سعی شود با کار بیشتر کردستان به جایگاه واقعی خود دست یابد.

بازدید [ 10659 ]
برچسب ها