چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون زنان ریاست جمهوری؛

عدالت جنسیتی با دسترسی عادلانه زنان و مردان به خدمات، محقق می‌شود

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر اهمیت عدالت جنسیتی، تحقق این امر را مستلزم دسترسی عادلانه زنان و مردان جامعه به خدمات ارائه شده عنوان کرد.
عدالت جنسیتی با دسترسی عادلانه زنان و مردان به خدمات، محقق می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ معصومه ابتکار در ششمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، اظهار داشت: یکی از ابعاد عدالت که هم زیبنده و شایسته جمهوری اسلامی است و هم در قران صراحتاً به آن اشاره شده، عدالت جنسیتی است و در برنامه های کلی و سیاست های عمومی دکتر روحانی نیز به آن توجه ویژه شده است. 
وی همچنین اهمیت موضوع زنان و خانواده را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم در این حوزه به دستاوردهای اجتماعی و فرهنگی برسیم باید مبتنی برنامه حرکت کنیم. 
ابتکار افزود: نخسین اقدام معاونت زنان در این خصوص تشکیل ستاد ملی زن و خانواده بود که در آن چارچوب های شاخص های عدالت جنسیتی مشخص و شاخص های کلی را مصوب و ابلاغ کردیم و بخشی از برنامه ریزی ها نیز در حوزه بسیار مهم خانواده انجام شده است. 
معاون رییس جمهور تصریح کرد: مقرر شد، سندهای استانی هم بر همین اساس و متناسب با مقتضیات هر استان تدوین شود. 
وی در ادامه با ابراز خرسندی از اجرای طرح ارتقاء تاب آوری و طرح های توانمندسازی زنان بویژه سرپرست خانوار در کردستان، تاکید کرد: دولت به تنهایی نمی تواند برنامه ها را پیش ببرد اما توان افزایی سازمان های مردم نهاد می تواند عامل تحقق این برنامه ها باشد. 
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به آغاز طرح گفتگوی ملی خانواده، همه آحاد جامعه را مشمول این طرح دانست و گفت: خانواده های ایرانی با توجه به شرایط بحرانی و آسیب های موجود در معرض تنش های زیادی قرار دارد و نیازمند برنامه ریزی خاص است. 
وی مشکلات امروز خانواده ها را در ۳ حوزه مشکلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی و مهارت های ارتباطی داخل خانواده دسته بندی و خاطرنشان کرد: باید گفتگوی بین نسلی را که موضوعی بسیار مهم است، آغاز کنیم. 
ابتکار در این خصوص افزود: با توجه به اینکه جنگ روانی و اقتصادی علیه کشور ما شکل گرفته، گفتگوی بین نسلی که یکی از سیاست های دکتر روحانی است باید ایجاد شود و اجازه دهیم نسل امروز مباحث چالشی را مطرح کند که این امر را با همکاری آموزش و پرورش آغاز کردیم. 
معاون رییس جمهور در پایان از دستگاه های ذیربط خواست در تدوین و اجرای سند ارتقاء وضعیت زن و خانواده استان با جدیت تلاش کنند.

بازدید [ 275766 ]
برچسب ها