چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

عزم جزم دولت برای تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن سنندج _ همدان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: دولت و سازمان برنامه و بودجه بنا را بر این گذاشته‌اند که کل نیاز اعتباری پروژه راه آهن سنندج _ همدان را در سال 99 تامین کنند و تخصیص دهند.
عزم جزم دولت برای تامین و تخصیص اعتبار مورد نیاز پروژه راه آهن سنندج _ همدان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ شهرام ملکی در بازدید از مراحل ریل گذاری راه آهن سنندج همدان، با اشاره به اینکه برآورده اولیه اجرای این پروژه برای سال 98-99 حدود 800 میلیارد تومان است، اظهار کرد: با توجه به هزینه‌هایی که از طریق نرخ برگزاری مناقصه و اوراق خزانه به این رقم افزوده می‌شود این برآورد اولیه قطعا بیشتر از این خواهد بود.
ملکی افزود: هرچند در قانون بودجه امسال این پروژه 350 میلیارد تومان اعتبار دارد ولی پیش‌بینی می‌شود با عنایت رئیس سازمان بودجه کل اعتبار مورد نیاز پروژه تامین شود. 
وی با بیان اینکه کل پروژه 151 کیلومتر و در سه قطعه تقسیم بندی شده، گفت: حدود 85 درصد از زیرسازی کل مسیر تا این لحظه انجام شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در قطعه ۲ (سمت دهگلان) که بیشترین میزان از حجم پروژه را به خود اختصاص داده، پیمانکار مشغول عملیات زیرسازی است.
وی افزود: بخاطر سرعت دادن به اجرای پروژه و بهرهبرداری از آن تا پایان سال ۹۹، مرحله ریل‌گذاری در سه مقطع در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه ریل‌گذاری از سمت سنندج به صورت دستی شروع شده است، افزود: از سمت همدان به سنندج ریل گذاری به صورت مکانیزه در حال انجام است و ریل گذاری قطعه سوم، از دهگلان به سمت قروه به زودی با استقرار کارگاه آغاز می‌شود.
ملکی خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن موانع سد راه اجرای این پروژه و سرعت‌بخشی بیشتر به آن، به دستور استاندار، کمیته ای با عضویت دستگاه‌های متولی تشکیل شده است.

بازدید [ 80598 ]
برچسب ها