چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

علیرغم تحریم‌ها توسعە کردستان متوقف نشدە است

استاندار کردستان بە صراحت گفت کە علیرغم تحریم‌های موجود روند توسعە متوقف نشدە است و طرح‌های بزرگ و اساسی در حال اجرا است.
علیرغم تحریم‌ها توسعە کردستان متوقف نشدە است

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم تجلیل از تشکلات کارگری بە مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارگر گفت: در استان توسعە کشاورزی، صنعت و زیرساخت ها در حال توسعە و پیشرفت است و اعتبارات بخش زیادی از این پروژەها تامین شدە است.
وی با بیان اینکە ٨۰۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شدە راە آهن همدان بە سنندج ست و ریل گذاری مسیر آغاز شدە است، افزود: تامین اعتبار خط راه آهن نشان اهتمام جدی دولت برای تسریع در توسعه استان است.
مرادنیا ادامه داد: بهره برداری از چند سد در سالجاری و اتمام راه سنندج به مریوان که نقش زیادی در پیشرفت کردستان دارد از دیگر طرح های زیربنایی و مهم استان هستند.
استاندار کردستان اهمیت مرز باشماق برای توسعه استان را نیز یادآور شد و گفت: امسال ۷۰ میلیارد تومان برای ساماندهی و تسهیل تجارت و مبادلات مرزی در باشماق اختصاص یافته است.
وی همچنین از دریافت تخصیص آب برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی استان در سال گذشته نیز اشاره کرد و اظهار داشت: طرح های زیادی در بخش کشاورزی برای افزایش تولید گوشت، توسعه باغات و تبدیل اراضی دیم به آبی برنامه ریزی شده است.
مرادنیا اضافه کرد: در سال پیش رو فولاد کردستان و پتروشیمی دوم کردستان نیز وارد فاز اجرایی خواهند شد.
وی در ادامه به اهمیت نقش کارگران در تولید نیز گریزی زد و گفت: مشکلات جامعه کارگری فراوان است و باید تلاش کنیم این مشکلات را دسته بندی و مواردی را که در استان قابل حل شدن است را مرتفع کنیم.
در این مراسم از ۲۰ نماینده کارگران و تشکلات کارگری و کارفرمایی به مناسبت روز جهانی کارگر تجلیل شد.

بازدید [ 75126 ]
برچسب ها