جمعه 17 مرداد سال 1399

اخبار

فیروزی؛

عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تبصرە ۱٨ مطلوب نیست / تسهیلات بانک‌ها تاثیر مستقیم بر آمار اشتغال استان دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان عملکرد بانک ها در پرداخت تسهیلات تبصره ۱٨ در استان را مطلوب ندانست.
عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات تبصرە ۱٨ مطلوب نیست / تسهیلات بانک‌ها تاثیر مستقیم بر آمار اشتغال استان دارد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در یکصد و هفدهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: تسهیلات تبصره ۱٨ را دولت برای کمک واحدهای تولیدی در نظر گرفته است و باید از این ظرفیت قانونی استفاده شود.

وی با بیان اینکه تاکنون طبق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان تاکنون فقط هشت میلیارد تومان تسهیلات از این محل پرداخت شده، ادامه داد: ۳۱ طرح به ارزش ۶۷ میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده که باید ظرف ۱۰ روز آینده تعین تکلیف شوند.

فیروزی اظهار کرد: مدیران بانک ها باید پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱٨ را جدی بگیرند و برای موانعی که وجود دارد راه حل استانی ارائه دهند.

وی گفت: ما در حوزه کشاورزی ظرفیت های خوبی داریم و باید تلاش کنیم سهم استان را از این تبصره در بخش کشاورزی افزایش دهیم.

معاون اقصادی استاندار کردستان کاهش آمار بیکاری در فصول مختلف را با تسهیلات پرداختی بانک ها کاملا مرتبط دانست و افزود: هر زمان بانک ها تسهیلات مناسب پرداخت کرده اند به همان میزان بر اشتغال استان تاثیر مثبت داشته است.

فیروزی تاکید دارد: از مدیران بانک ها انتظار داریم جهت کمک به تولید و رونق اشتغال استان برای پرداخت تسهیلات بیش از گذشته همت کنند.

بازدید [ 343425 ]
برچسب ها