جمعه 3 خرداد سال 1398

اخبار

فراهم کردن سازوکارهای قانونی لازمه تشویق اسپانسرها

وزیر ورزش و جوانان ، با تاکید بر لزوم حضور اسپانسرها در کنار ورزشکاران، خاطرنشان کرد: اگر سازوکارهای قانونی را فراهم نکنیم، وضعیت اسپانسری و حمایت مالی در ورزش، همین خواهد بود.
فراهم کردن سازوکارهای قانونی لازمه تشویق اسپانسرها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مسعود سلطانی فر در دیدار صمیمی با روسا، نوابین و دبیران هیات های ورزشی کردستان، گفت: در حوزه اقتصاد ورزش، شرایط حضور اسپانسر خصوصی در دنیا فراهم و سرمایه گذاران در این زمینه مشارکت بالایی دارند، اما در ایران خیلی از آن استقبال نمی شود.  

وی با ذعان به اینکه بحث اقتصاد ورزش در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد: در حال حاظر نیز هزینه های اسپانسری به عنوان هزینه های مالیاتی برای سرمایه گذار محاسبه می شود اما برای ترغیب اسپانسرها به حمایت های قانونی بیشتری نیاز داریم.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: اگر این سازوکارهای قانونی را فراهم نکنیم وضعیت اسپانسری و حمایت مالی از ورزش همین خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص کمک مالی به هیات های ورزشی، گفت: اعتبارات سال گذشته حدود 18 میلیارد تومان بود که سهم هر هیات در کشور حدود 7/1 میلیون تومان بود، اما امیدواریم امسال با استفاده از منابع 47 صدم درصد ارزش افزوده بتوانیم این اعتبارات را افزایش دهیم؛ چرا که ما معتقدیم در مناطق مرزی و دورافتاده استعدادهای خویب داریم که شناسایی آنها به وسیله هیات ها میسر می شود.   

وی با تاکید بر اهتمام ویژه دولت برای رفع مشکلات کردستان، اظهار داشت: دولت در خصوص رفع مشکلات برخی مناطق، با تاکید رییس جمهور، تمرکز ویژه ای دارد و رسیدگی و حل مشکلات استان های محروم و مرزی مورد تاکید رییس جمهور بوده و از جمله این استان ها، کردستان است.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: با این رویکرد، جهت گیری، تاکید و تمرکز رییس جمهور، همه وزرا تلاش دارند در این مناطق توازنی با سایر استان ها برقرار کنند.

سلطانی فر بر اراده جدی برای رسیدگی و ارتقاء ورزش بانوان تاکید و تصریح کرد: حوزه ورزش بانوان به عنوان شاخصی برای ارزیابی عملکرد مدیران استان ها مورد توجه قرار می گیرد.

وی قهرمانی ها و مدال آوری های پیاپی بانوان در سال های اخیر را یادآور شد و بر لزوم فراهم کردن شرایط برابر با ورزشکاران مرد از جمله سالن تمرین و سایر ملزومات برای آنها تاکید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص صندوق حمایت از ورزشکاران نیز از تلاش برای افزایش پوشش و حمایت های این صندوق گفت و خاطرنشان کرد: باید شان ورزشکاران و پیشکسوتان که زمانی موجبات شادی و شعف و افزایش غرور ملی را برای ملت ایران شده اند حفظ شود.

سلطانی فر در ادامه به تصمیم دولت برای احیاء سازمان جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: بحث جوانان نیازمند جایگاه قانونی مقتدرتر و محکم تری از شرایط کنونی و معاونت یک اداره کل است.

وی با ابراز امیدواری نسبت به رای مثبت نمایندگان مجلس به تفکیک سازمان جوانان از وزارت ورزش، افزود: سازمان ملی جوانان می تواند با ایجاد هم گرایی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف در رفع مشکلات جوانان بکوشد.   

سلطانی فر ضمن اشاره به بخش هایی از عملکرد حوزه جوانان وزارت ورزش و جوانان، از اهتمام دولت برای احیاء خانه های جوان در محلات خبر داد و یادآور شد: در دولت آقای خاتمی تعدادی خانه های جوانان دایر شد که در دلت های نهم و دهم از جوانان گرفته و به دستگاه های مختلف واگذار شد اما دولت آقای روحانی قصد دارد این خانه را مجدداً راه اندازی کند که تاکنون موفق شده در برخی شهرستان ها آن ها را فعال کند.

شایان ذکر است، وزیر  ورزش و جوانان در ابتدای سخنان خود به اهمیت برجام برای کشور اشاره و اظهار داشت: اگر در خلال 4 سال جنگ تحمیلی قدرت خود را به رخ جهانیان کشیدیم در خلال 30 ماه مذاکره پیچیده نیز، قدرت سیاسی خود را به رخ دنیا کشیدیم.

وی حفظ حقوق هسته ای و لغو تحریم ها را دو دستاورد مهم برجام برای کشور عنوان کرد و یادآور شد: اگرچه برخی بدعهدی کردند اما این توافق بین ایران و آمریکا نبود بلکه توافقی میان ایران و جامعه جهانی بود.

سلطانی فر میزبانی ایران از 60 رویداد ورزشی بین المللی را دستاورد برجام برای ورزش کشور عنوان کرد و افزود: پیش از برجام، رویکردها در قبال ایران غیر از این بود.

برچسب ها