شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

قول مساعد استاندار کردستان برای رفع مشکلات پروژه مسکن مهر دگایران سنندج

استاندار کردستان برای رفع مشکلات پروژه مسکن مهر 1728 واحدی دگایران سنندج قول داد از طریق وزارت مسکن وشهرسازی و معاون اول رییس جمهوری اقدام کند.
قول مساعد استاندار کردستان برای رفع مشکلات پروژه مسکن مهر دگایران سنندج

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار با نمایندگان اعضای تعاونی مسکن مهر دگران گفت: پیشتر مکاتبه ای با معاون اول رییس جمهوری انجام شده است و ایشان قول داده اند که برای حل آن از هیات دولت مصوبه ای اخذ کنند.

وی با بیان اینکه در چند روز آینده با دکتر جهانگیری دیداری در خصوص مسایل مربوط به استان دارند و درآن دیدار دوباره حل مشکلات این پروژه به صورت خاص مورد توجه قرار می گیرد اضافه کرد: اگر بتوانیم با کمک معاون اول رییس جمهور مصوبه هیات دولت را اخذ کنیم بخش زیادی از مشکلات مربوط به این پروژه و ساکنان  آن حل خواهد شد.

مرادنیا با اذعان به اینکه بر اساس مستندات ومشاهدات عمده صاحبان مسکن مهر دگران را اقشار ضعیف و تحت پوشش نهادهای حمایتی تشکیل می دهند گفت: همه مسایل مربوط به این پروژه و حل آنها مربوط به دولت نیست، اما همه تلاش خود را به کار می گیریم تا بتوانیم از طریق دولت ورایزنی با دستگاه ها و بانک عامل این مسئله بصورت منطقی حل و فصل شود.

استاندار کردستان به ضرورت حفظ آرامش و فضای دور از تنش در استان تاکید کرد و گفت: حل مشکلاتی از این دست که چندان نیز سخت نیست باید با منطق، گفتگو و پرهیز از هرگونه اقدامی که موجب سوء استفاده بدخواهان است انجام پذیرد.

در این دیدار نماینده تعاونی مسکن مهر 1728 واحدی دگایران به مجموعه مشکلات  دامنگیر این پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال 89 آغاز و قرار بود با وام 25 میلیون تومانی و در دو سال به اتمام برسد که متاسفانه این وعده مسئولان و شرکت پیمانکار محقق نشد.

شکری با بیان اینکه در سال 96 این پروژه به بهره برداری رسید و وام آن از 25 میلیون تومان قبلی به 38 میلیون تومان افزایش یافت گفت: سود مشارکتی که بانک برای اعضا در نظر گرفته است 12 میلیون تومان است که برای صاحبان واحدها که عمدتا از اقشار ضعیف و تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند قابل قبول نیست.

وی افزود: هم اکنون میزان قسطی که ماهیانه باید پرداخت شود رقمی در حدود 550 تا 600 هزار تومان است که این موضوع نیز واقعا از توان افراد خارج است.

شکری به خواست های اعضای تعاونی اشاره کرد و افزود: ما نباید تاوان دیرکرد پیمانکار در انجام تعهدات خود را بپردازیم و خواسته ما این است که سود وام مسکن مهر همانند شهرهای کوچک و به میزان چهار درصد محاسبه گردد.

وی اضافه کرد: از دولت و بانک مسکن میخواهیم که سود دوران مشارکت را به همان میزان دوسال محاسبه و از افراد دریافت کند.

در پایان این دیدار استاندار کردستان از شهرداری خواست موضوع جمع آوری زباله و ساماندهی سیستم حمل و نقل و فضای سبز این پروژه را با توجه به تعداد زیاد ساکنان آن مورد توجه جدی قرار دهد و در این راستا اقدام کند.
بازدید [ 66747 ]
برچسب ها