شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

كشف ١٨ ميليارد ريال داروى قاچاق در كردستان

دبير ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان از كشف محموله داروى قاچاق به ارزش ١٨ ميليارد ريال در شهرستان سقز خبر داد.
كشف ١٨ ميليارد ريال داروى قاچاق در كردستان

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ رضا ميرزايى در مصاحبه با خبرنگار اين پايگاه با اعلام خبر كشف محموله داروى قاچاق به ارزش يك ميليارد و ٨٠٠ ميليون تومان، اين محموله را سنگين ترين محموله مكشوفه امسال عنوان كرد. 
وى در ادامه با اذعان به اينكه سياست هاى كلى حوزه مبارزه با قاچاق بر مبناى ٧٠ درصد اقدامات پيشگيرانه و ٣٠ درصد اقدامات مقابله اى است، اظهار داشت: در راستاى اهداف روشنگرى و آگاه سازى، سال گذشته ١٤ هزار دانش آموز در كردستان به صورت چهره به چهره مورد و توجيه قرار گرفته اند. 
 ميرزايى در خصوص كشفيات كالاهاى قاچاق سلامت محور در سال گذشته، گفت: در سال ٩٦ تعداد ٥ ميليون و ٢٥٣ هزار و ٧٣٢ قلم كالاى آرايشى و بهداشتى و تعداد ٦ ميليون و ٩٤٦ هزار و ١٤٥ قلم دارو كشف شد. 
وى همچنين به كشف ٢٦٤ هزار و ٣١ قلم لوازم آرايشى و بهداشتى و ١٢٢ هزار و ٥٦٨ قلم دارو در ٢ ماهه اول سال ٩٧ اشاره كرد و از اجراى عمليات امحاى كالاهاى سلامت محور در تيرماه امسال با همكارى ساير دستگاه هاى ذيربط خبر داد. 
دبير ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان خاطرنشان كرد: بر اساس مصوبه كميسيون اصلى برنامه ريزى، هماهنگى و نظارت بر مبارزه با قاچاق ستاد: كالاهايى كه مصرف انسانى دارد، اعم از مواد خوراكى، غذايى، دارويى و بهداشتى آرايشى تحت هيچ شرايطى وارد چرخه مصرف نمى شود و بايد معدوم گردد. 
وى در ادامه به افزايش چند برابرى تيم هاى گشت مشترك و بازديدهاى مرتب و مستمر از داروخاىه ها، مراكز فروش تجهيزات پزشكى و عطارى ها اشاره كرد و افزود: پيگير شناسنامه دار كردن پخش كنندگان دارو هستيم كه توزيع كنندگان داراى مجوز، كنترل و بدون مجوزها نيز برابر قانون پلمپ شود. 
ميرزايى خاطرنشان كرد:  كالاهاى قاچاق اگرچه شكيل و ارزان تر است اما به دليل سرب بالا مشكلات زيادى براى مصرف كنندگان ايجاد مى كند.
 وى در پايان از شهروندان خواست در موقع خريد كالاهاى آرايشى بهداشتى، دارو و تجهيزات پزشكى دقت كنند محصول داراى برگ اصالت باشد در غير اينصورت جزو كالاهاى قاچاق است.

بازدید [ 602262 ]
برچسب ها