سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

در صورت موافقت سازمان برنامه و بودجه کشور؛

مابه التفاوت قیمت مصالح ساختمانی با هدف جلوگیری از زیان به پیمانکاران پرداخت می‌شود

معاون عمرانی استاندار کردستان در شورای فنی استان گفت: با توجه به تورم کنونی و افزایش نرخ مصالح ساختمانی در بازار و احتمال زیان برای پیمانکاران، تعدیل نرخهای پیمانکاری از سوی استان و از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور پیگیری می شود تا در صورت به نتیجه رسیدن مابه التفاوت قیمت مصالح به پیمانکاران پرداخت شود.
مابه التفاوت قیمت مصالح ساختمانی با هدف جلوگیری از زیان به پیمانکاران پرداخت می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان مهندس امیر قادری روز سه شنبه در شورای فنی استان با بیان اینکه ظرفیتهای پیمانکاری از شاخصهای توسعه در دنیا و ایران است، تاکید کرد: حضور پیمانکاران قوی موجب تقویت استان می شود و در مقابل پیمانکاران ضعیف نیز کاهش قدرت عمرانی استان را به دنبال دارد، لذا لازم است در شرایط فعلی نگاه به سیستم و بخش پیمانکاری تغییر کند تا آنها هم دچار مشکل نشوند.
 مهندس قادری گفت: در اجرای پروژه های عمرانی باید با اهمال کاری های احتمالی و انجام نادرست پروژه ها مطابق قانون و از طریق مراجع ذیربط برخورد قاطع و بدون اغماض صورت بگیرد.
وی تاکید کرد: برخی ایرادات در اجرای پروژه های عمرانی ناشی از این است که ساختار و نظام درستی در دستگاه کارفرما برای این قبیل پروژه ها تعریف نشده است.
مهندس قادری با بیان اینکه عمر ساختمانها در دنیا 80 سال و در ایران کمتر از 25 سال است ادامه داد: در مواردی ساختمانهای نوساز و مهندس ساز بیشتر از ساختمانهای قدیمی در زلزله و بلایای طبیعی آسیب می بینند که این مشکل هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: ساختمانها و ابنیه جزو سرمایه های کشور و بیت المال هستند و نباید اجازه داد ساخت و سازهای با عمر کم و باکیفیت با هدف سود بیشتر تخریب شوند.

بازدید [ 748980 ]
برچسب ها