شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار سلیمانیه:

مبادلات اقتصادی سلیمانیە و کردستان ایران کم نشده است / فرصت‌های سرمایه‌گذاری سلیمانیه و استان کردستان بیشتر خواهد شد

استاندار سلیمانیه در مراسم امضا تفاهم نامه و نشست خبری با اصحاب مطبوعات با اطمینان از افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری میان کردستان وسلیمانیه عراق سخن گفت.
مبادلات اقتصادی سلیمانیە و کردستان ایران کم نشده است / فرصت‌های سرمایه‌گذاری سلیمانیه و استان کردستان بیشتر خواهد شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ هەڤاڵ ابوبکر با اشارە بە اینکە در راستای سفر سال گذشتە استاندار کردستان بە سلیمانیە امروز تفاهم نامەای در ۱۳ بند امضا کردیم، گفت: ارزش این تفاهم نامه به حضور جدی بخش خصوصی و مشارکت فعال آنان در جهت اجرایی شدن تفاهمات فی مابین است.
وی با بیان اینکه هم اکنون فرصت اجرای کارهای اقتصادی مشترک با جمهوری اسلامی ایران و استان کردستان فراهم شده است، اظهار کرد: علیرغم همه مشکلاتی که در بحث تحریم ها وجود دارد مبادلات اقتصادی میان استان کردستان و سلیمانیه کم نشده است.
هەڤاڵ ابوبکر  سرمایه گذاری در سیتی سنتر سنندج را از نشانه های روابط نزدیک اقتصادی دانست و گفت: سلیمانیه هم اکنون یک مرکز ترانزیت جهانی است و تلاش می کنیم راه آهن از سنندج تا سلیمانیه برسد که این امر ما را به جاده ابریشم متصل می کند.
وی ایجاد منطقه صنعتی مشترک، تلاش در بازگشایی مرز سیرانبند و سیف سقز، توسعه بخش کشاورزی سلیمانیه و تسهیل در ورود و خروج کالا ومسافر را از جمله مباحث مطرح شده میان دو طرف خواند و افزود: تلاش خواهیم کرد مشکلات مربوط به اقامت و تمدید حضور فعالان اقتصادی و شرکت ها را در سلیمانیه برطرف کنیم.
این مقام مسئول  یکی دیگر از عمده دلایل سفر به استان کردستان  را آرامش بخشی به سرمایه گذاران ارزیابی کرد و در ادامه گفت: در استان کردستان فرصت های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد با وعده‌ای که طرف ایرانی داده است  مطمئنم فرصت های سرمایه گذاری های مشترک بیشتر خواهد شد.
استاندار سلیمانیه تاکید کرد: از کردستان تا ساوه سرمایه گذاران اهل سلیمانیه در پروژه های زیادی سرمایه گذاری کرده اند و ما نیز حامی محکمی برای سرمایه گذاری در کردستان ایران هستیم.

 

 

بازدید [ 31350 ]
برچسب ها