دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

مبارزە با اختفا و احتکار کالاهای اساسی با جدیت ادامە خواهد داشت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار تداوم مبارزه جدی با کسانی شد که اقدام به احتکار و اختفا کالاهای اساسی مورد نیاز مردم می‌کنند.
مبارزە با اختفا و احتکار کالاهای اساسی با جدیت ادامە خواهد داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان با بیان اینکه اکثر فعالان اقتصادی کردستان با احتکار کالا میانه‌ای ندارند گفت: اگر تعداد قلیلی از افراد نسبت به احتکار کالا با هدف سوجویی اقدام می‌کنند لازم است با آنان برخورد قاطع و جدی صورت بگیرد.

وی مجموعه دستگاه‌های نظارتی در امر تنظیم بازار را به مبارزه جدی با محتکران و سودجویان فراخواند و افزود: از همه فعالان اقتصادی می‌خواهم جهت ایجاد شفافیت و نظم در بازار نسبت به ثبت انبارهای خود و دریافت کد اقدام کنند و موجودی انبارهای خود را بصورت شفاف اعلام کنند.

فیروزی تاکید کرد: اگر کسی بخواهد با احتکار کالا حقوق مردم را ضایع کند با او برخورد جدی خواهد شد و این از تاکیدات مقامات عالی نظام نیز هست.

معاون اقتصادی استاندار کردستان همچنین به افزایش قیمت شیر در چند هفته گذشته نیز اشاره کرد و اظهار داشت: طبق دستورالعمل و ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت صادرات انواع شیرخشک صنعتی ممنوع شده است و همین امر در روزهای آینده قیمت شیر برای مصرف کنندگان را متعادل خواهد کرد.

فیروزی در ادامه به تولید بیش از انتظار گندم در سال زراعی جاری در استان نیز گریزی زد و افزود: تاکنون بیش از ۹۰۰ هزارتن گندم از کشاورزان خریداری شده است که یک رکورد محسوب می‌شود و لازم است همه تمهیدات برای حمل گندم استان در نظر گرفته شود.

وی اظهار کرد: در سالجاری نیز به میزان پنج هزارتن کلزا خریداری شده است و با افزایش کشت این محصول ایجاد یک کارخانه روغن کشی در استان توجیه پیدا می‌کند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به نیاز کشور به گوشت قرمز و ضرورت مبارزه با قاچاق دام زنده نیز اشاره کرد و گفت: به دلیل افزایش نرخ ارز جاذبه برای خروج دام وجود دارد و نیروهای مرزبانی و نیروی انتظامی باید در این خصوص حساسیت بیشتری به خرج دهند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان یادآوری کرد: ترتیبی اتخاذ شود که نسبت به حمل دام زنده به شهرستان‌های مرزی استان که عمدتا با هدف قاچاق صورت می‌گیرد سختگیرانه‌تر عمل شود.

بازدید [ 607449 ]
برچسب ها