چهار شنبه 1 خرداد سال 1398

اخبار

ابتکار در شورای اداری کردستان:

مبنای پیشرفت و توسعه کشور خانواده است

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خانواده را مبنا و اساس توسعه و پیشرفت کشور در همه عرصه‌ها دانست.
مبنای پیشرفت و توسعه کشور خانواده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ معصومه ابتکاربا اشاره به اینکه همه دستگاه ها در موضوع زنان و خانواده مسئولیت دارند افزود: بر اساس تکالیف ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری،قانون اساسی و برنامه ششم توسعه همه نهادها و سازمانهای دولتی در حوزه زنان و خانواده وظایفی دارند که باید به آن عمل کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه و برنامه ریزی های ما زنان تا حد زیادی نادیده و مورد کم توجهی واقع شده اند ادامه داد: وظیفه همه مدیران دولتی این است که تا حد امکان و در چارچوب قانون و شرع شکاف های جنسیتی را شناسایی و پر کنند.

ابتکار در ادامه سخنان خود رمز شکوفایی و جامعه سالم را در گرو حفظ خانواده دانست و گفت: توجه به شان و منزلت اجتماعی زنان تا حدود بسیار زیادی از آسیب های اجتماعی در همه ابعاد می کاهد.

معاون امور زنان و خانوده ریاست جمهوری  موضوع بررسی و کاستن از مسئله خشونت درون خانواده را از تاکیدات مقام معظم رهبری ذکر کرد و افزود: موضوع خشونت در خانواده همه افراد را درگیر می کند، بنابراین لازم است برخی از قوانین که قابلیت اصلاح دارند بررسی و در دستور کار قرار بگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه ما در صحنه مذاکرات بین المللی قدرتمند ظاهر و از حقوق ملت خود دفاع کردیم افزود: ما باید در عرصه ملی نیز باب گفتگو و مفاهمه را برای رفع اختلافات و آسیب ها باز کنیم چرا که در این صورت خواهیم توانست مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم.

معصومه ابتکار توجه به اشتغال زنان را از دیگر مباحث مورد توجه دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: نبود اشتغال برای زنان آسیب های اجتماعی فراوانی را متوجه زنان و نهاد خانواده به عنوان رکن اصلی اجتماع می کند.

وی در ادامه سخنان خود کردستان را استانی در مسیر پیشرفت و اعتلا عنوان کرد گفت: علارغم پیشرفت ها هنوز مشکلات، کمبودها و آسیب های زیادی وجود دارد که برای رفع آنها باید تلاش کنیم.

ابتکار با بیان اینکه استان کردستان دارای یک هویت قوی فرهنگی و جایگاه ویژه‌ای در تمدن ایرانی دارد اظهار کرد: استان کردستان دارای مسایل خاص خود است و دولت دوازدهم حتما در تلاش است که مشکلات را برطرف و به مناطق مرزی توجه ویژه داشته باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در دولت دوازدهم با همکاری همه بخش ها مشکلات زنان کشور تا حدود زیادی مرتفع و بنیان خانواده مستحکم تر از گذشته باشد.


برچسب ها