چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار انتخابات

رییس ستاد انتخابات استان:

متولیان با حفظ امانتداری شرایط برگزاری انتخابات سالم و حداکثری را مهیا کنند

رییس ستاد انتخابات استان کردستان گفت: متولیان و دست اندرکاران یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان باید با حفظ امانتداری شرایط برگزاری انتخابات سالم و حداکثری را مهیا کنند.
متولیان با حفظ امانتداری شرایط برگزاری انتخابات سالم و حداکثری را مهیا کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال در جلسه ستاد انتخابات حوزه انتخابیه شهرستان های شهرستان سنندج، کامیاران و دیواندره با بیان این مطلب اظهارداشت:  طبق قانون دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات هیچ حقی بر دخالت در روند انتخاب ندارند و باید امانتدار خوبی در برگزاری سالم انتخابات باشند.
وی افزود: این افراد امانت دارد مردم هستند و مهمترین رسالت‌ آنان نیز زمینه‌سازی برای حضور پرشور آحاد جامعه در این همایش سیاسی است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: در حقیقت دغدغه ستاد اجرایی انتخابات استان بر اساس آیین نامه‌ها و قوانین مربوطه مشارکت بوده و همه تلاشمان این است که بتوانیم مقدمات مشارکت حداکثری را فراهم کنیم.
وی اذعان داشت: طبق قانون هیچ کدام از دست اندرکاران انتخابات حق هیچ گونه دخالتی در روند انتخاب افراد نداشته و نباید در انجام وظایف محوله خود جانبدارانه عمل کنند که در غیر این صورت بدون شک با متخلفان برخورد می‌شود.
خوش اقبال ابراز داشت: زمینه سازی حضور پرشور مهمترین وظیفه دست‌اندرکاران انتخابات است و همه باید در این راستا تلاش خود را مضاعف کنیم.
رییس ستاد انتخابات استان کردستان خاطر نشان کرد: دست‌اندرکاران برگزاری اتخابات باید به صورت همزمان سه حق را که شامل حق نظام جمهوری اسلامی، حق کاندیداها و حق مردم را حفظ کنند تا با اتکا به آرای مردمی در دوره یازدهم مجلسی قوی و کارآمد تشکیل شود تا با همکاری سایر قوا در رفع مشکلات جامعه مثمر ثمر باشد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تشریح وضعیت فعلی برگزاری انتخابات در استان پرداخت و اظهار داشت: صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سه مرحله توسط هیات اجرایی، نظارت استان و هیات مرکزی نظارت بررسی شد که ۲۸۱ داوطلب در این استان برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده بودند از این تعداد ۱۱۶ نفر رد صلاحیت شدند و ۵۷ نفر نیز از ادامه مسیر انصراف دادند و در نهایت هم اکنون ۱۰۸ نفر در گردونه تبلیغات مانده‌اند.
وی تاکید کرد: حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده است که ۳۴ نفر برای این ۲ کرسی در این دوره باهم به رقابت می پردازند.
وی در پایان گفت: جمعه دوم اسفند ماه مردم استان کردستان همزمان با سراسر کشور با حضور در پای صندوق‌های رای نماینده خود برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را انتخاب خواهند کرد.

 

بازدید [ 604542 ]
برچسب ها