شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

محدودیت‌ها در ورودی شهرهای کردستان اعمال خواهد شد/ مردم از اقوام و بستگان خود بخواهند بە کردستان سفر نکنند

استاندار کردستان از اعمال محدودیت‌ها در ورودی شهرهای استان خبر داد و از مردم درخواست کرد از اقوام و بستگان خود بخواهند در این شرایط بە کردستان سفر نکنند.
محدودیت‌ها در ورودی شهرهای کردستان اعمال خواهد شد/ مردم از اقوام و بستگان خود بخواهند بە کردستان سفر نکنند

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان کردستان گفت: نگرانی اصلی ما از مسافران دیگر استان‌ها نیست چرا که میزان این سفرها احتمالا نزدیک به صفر خواهد بود.

وی افزود: نگرانی ما از کسانی است که بومی استان هستند و در شهرهای دیگر سکونت دارند و احتمال دارد در ایام عید به استان برگردند، لذا از همه تقاضا دارم به بستگان و اقوام خود تاکید کنند در این شرایط مطلقا به استان نیایند.

مرادنیا ادامه داد: از روز پنجشنبه اکیپ‌های کنترل سلامت در همه ورودی‌های استان و مرزها مستقر خواهند شد و محدودیت هایی در ورود افراد به استان اعمال خواهد شد.

استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه مکان‌های محل تجمعی که احتمال انتشار بیماری کرونا وجود دارد بسته شده از نیروی انتظامی خواست با هماهنگی اوقاف با افرادی که هنوز در برخی مساجد نماز جماعت برگزار می‌کنند برخورد کند.

وی افزود: کسانی که علیرغم همه هشدارها نماز جماعت برگزار می‌کنند ضد منافع عمومی و سلامت مردم عمل می کنند و اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

مرادنیا در پایان بر ضرورت حمایت از اقشار کم بضاعت جامعه نیز تاکید کرد و اظهار داشت: برای افزایش سلامت جامعه و در پی شیوع بیماری کرونا بسته‌های حمایتی بهداشتی و مواد شوینده از ۴۰ هزار بسته به ۶۰ هزار بسته افزایش پیدا کرده و در میان آن خانواده‌ها توزیع خواهد شد.

بازدید [ 20349 ]
برچسب ها