جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

مدیران از حداکثر ظرفیت های قانونی در راستای ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی استان استفاده کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به انعطاف و ظرفیت بالای قانون، از همه مدیران کردستان خواست از حداکثر ظرفیت های قانونی در راستای ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی استان استفاده کنند.
مدیران از حداکثر ظرفیت های قانونی در راستای ایجاد اشتغال برای نیروهای بومی استان استفاده کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در نشست تخصصی شورای گفتگوی دولت و تشکل های کارگری و کارفرمایی استان، خاطرنشان کرد: قانون برای ایجاد رفاه حال مردم و خلق ثروت است و باید از این ظرفیت بهره بگیریم.
وی تاکید کرد: همه مدیران استان باید همیشه فضای کسب و کار و آمارهای بیکاری استان را رصد و نقش خود را در ایجاد اشتغال بازتعریف کنند.
معاون اقتصادی استاندار کردستان همچنین بر لزوم شفافیت و دقت در واگذاری قراردادها تاکید کرد و افزود: باید در اتاق شیشه ای بنشینیم و به عنوان مسوولان استان موظفیم به مردم پاسخگو باشیم.
وی با اذعان به اینکه بخش خصوصی در ارائه خدمات از بخش دولتی فعال تر است از مدیران استان خواست با هر روش قانونی که میسر است نسبت به برون سپاری و واگذاری امور به بخش خصوصی اقدام کنند.
فیروزی در این خصوص افزود: حتماً کار را به شرکت های بومی استان واگذار کنید تا زمینه فعالیت و اشتغال کارفرمایان و کارگران داخل استان فراهم شود.
وی با یادآور اینکه یکی از شاخص های توسعه یافتگی تعداد و طول عمر بنگاه های اقتصادی است، خاطرنشان کرد: بنگاه پایدار تبدیل به سرمایه ملی می شود لذا کارفرمایان باید در آموزش و افزایش مهارت نیروهای خود و همچنین اصل شفافیت و رعایت عدالت کوشا باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در ادامه گارگران را شرکای کارفرمایان عنوان کرد و گفت: هرچقدر رعایت عدالت بیشتر باشد، رضایتمندی نیز بیشتر خواهد بود و این رضایتمندی موجب افزایش سرمایه های اجتماعی در منطقه و پایداری بنگاه های اقتصادی می شود.
فیروزی گفتگو را امری همیشه سازنده دانست و ادامه برگزاری نشست تخصصی شورای گفتگوی دولت و تشکل های کارگری و کارفرمایی را در راستای بررسی و رفع مسائل و مشکلات این حوزه خواستار شد.

بازدید [ 27189 ]
برچسب ها