شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

سعید شیرکوند؛

مدیران در حمایت از سرمایه گذاران شجاع باشند

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، از روسای بانک ها و مدیران خواست در حمایت از سرمایه گذاران نترسند و در چارچوب قوانین و مقررات شجاعانه عمل کنند.
مدیران در حمایت از سرمایه گذاران شجاع باشند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ سعید شیرکوند در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان یادآوری کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست بلکه به معنای اقتصاد قدرتمند و مقاوم است؛ یعنی اقتصاد را از درون قدرتمند کنیم تا هیچ عامل بیرونی نتواند آن را متزلزل کند. 
وی افزود: در مقابل تحریم های ظالمانه و بی سابقه علیه کشورمان یا باید تسلیم شویم که با روحیه ایرانی سازگار نیست و یا باید مقاومت کنیم که به منظور ساماندهی اقتصاد کشور ستادی به نام ستاد فرملندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شده و رهبری هم بارها فرموده اند که در یک جنگ اقتصادی قرار داریم. 
شیرکوند با اشاره به تشکیل کارگروه رفع موانع تولید، اظهار داشت: این کارگروه اختیارات قانونی دارد و دست ما باز است و اختیارات تام و تمام از رهبری گرفته ایم. 
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، خاطرنشان کرد: در این کارگروه نمی خواهیم طبق رویه های اداری موجود حرکت کنیم بلکه یک ظرفیت جدید تعریف می کنیم. 
وی افزود: در جلسات (کشوری) این کارگروه از سران سه قوه و همه نهادها با تمام ظرفیت ها کمک گرفته ایم در استان ها نیز لازم است نماینده قوه قضاییه، دادستان اداره اطلاعات در جلسات حضور داشته باشند. 
شیرکوند، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به شورای پزشکی تشبیه کرد که باید برای واحدهای بیمار تصمیم گیری شود و تاکید کرد: از این کارگروه باید مصوبه خارج شود. 
وی در ادامه گفت: در کردستان ظرفیت های فراوانی داریم که در گذشته به خاطر عدم جدیت در رویه ها و یا ترس برخی مسوولین از اتهامات، از این ظرفیت ها استفاده نشده است. 
شیرکوند افزود: در این شرایط خاص باید همه ظرفیت های کشور را به کار ببربم و انتظار داریم کردستان ظرفیت های تازه ای برای کشور ایجاد کند. 
معاون اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهور، به تصمیم دولت در خصوص کوچک سازی خود اشاره و خاطرنشان کرد: ما به دنبال خصوصی سازی و واگذاری به بخش خصوضی هستیم اما واذاری با رها سازی متفاوت است. 
شیرکوند همچنین از تصمیمات اخذ شده و افزایش اختیارات بانک ها در بخشش سودها و جریمه ها، تقسیط ها و ... گفت و تاکید کرد: بانک ها در اجرای این اختیارات نترسند، نهادهای نظارتی، قوه قضاییه و کارگروه تسهیل را در کنار خود داشته باشند و شجاعانه تصمیم بگیرند. 
وی اضافه کرد: از کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و بانک ها انتظار داریم پشت سر سرمایه گذاران باستند و مشکلات آنها را حل کنند.

بازدید [ 398316 ]
برچسب ها