پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

استاندار کردستان:

مدیران زمینه بروز توانمندی زنان را مهیا کنند

استاندار کردستان از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان خواست زمینه بروز و ظهور توانمندی و خلاقیت زنان را مهیا کنند.
مدیران زمینه بروز توانمندی زنان را مهیا کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه شورای اداری استان با حضور معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری نقش زنان در اداره امور مختلف را حایز اهمیت توصیف کرد و گفت: در جامعه ما فرصت های اندکی در اختیار زنان برای بروز خلاقیت هایشان وجود داشته است و مدیران باید فضار به نحوی مدیریت کنند که زمیته بروز و شکوفایی استعداد زنان وجو داشته باشد.

وی با بیان اینکه یک جامعه آرام،خلاق  واهل مدارا از یک خانواده مستحکم بر می خیزد گفت: استحکام نهاد خانواده در جامعه ما از اهمیت بسیار برخوردار است  تا جایی که می توان گفت اساس اقتدار و پیشرفت جامعه در گرو خانواده است.

زاهدی نبود مهارت های زندگی را از جمله آسیب ها و تهدید کننده خانواده ذکر کرد و افزود: متاسفانه بخش زیادی از زنان جامعه ما با مهارت های زندگی آشنا نیستند که این امر ناشی از کمبود ارتباطات اجتماعی است.

استاندار کردستان خواستار تعریف درست موقعیت و جایگاه درست زنان در جامعه و برنامه ریزی ها شد و اظهار داشت: مطالبه حضور زنان در جامعه ما به درستی تبیین نشده است تا زنان بدانند به چه شکلی وارد فعالیت های مختلف شوند.

وی حضور دکتر ابتکار در راس معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری را نوید دهنده روزهای بهتر برای پیشرفت زنان دانست و ابراز امیدواری کرد: زنان در حوزه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش آفرینی موثرتری داشته باشند.

زاهدی اضافه کرد: رییس جمهور محترم تاکید دارند که از زنان در سمت های مدیریتی استفاده شود و من نیز به مدیران استانی تاکید میکنم بر اساس شایسته سالاری از زنان در ادارات و بخش های گوناگون و پست های مدیریتی استفاده شود.    


برچسب ها