سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

مدیران مسئول تسهیل سرمایە‌گذاری در استان هستند

استاندار کردستان، مدیران را مسئول جذب سرمایه‌گذاران و آماده سازی بسترهای مناسب برای سرمایه‌گذاری عنوان کرد.
مدیران مسئول تسهیل سرمایە‌گذاری در استان هستند

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار مدیرکل جدید اقتصاد و دارایی و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه امروز مسئله سرمایه گذاری یک امر حیاتی برای استان است گفت: امروز باید همگان با اتحاد و همفکری توسعه استان را با آوردن سرمایه گذاران دارای اهلیت محقق کنند.

وی زمینه‌های سرمایه گذاری در استان و ساز و کارهای مربوط به سرمایه گذاری را شفاف ذکر کرد و با انتقاد از وضعیت پنجره واحد سرمایه گذاری گفت: پنجره واحد سرمایه گذاری باید از حالت شعاری و نمادین خارج شود

و سرمایه گذاران را جذب استان کند.

مرادنیا جای نگرش های توسعه طلبانه را با توجه به ظرفیت های استان خالی ارزیابی کرد و اظهار داشت: اگر در استان یک همت و تلاش دسته جمعی وجود نداشته باشد امید چندانی به موفقیت وجود نخواهد داشت.

استاندار کردستان افزود: اگر همت جمعی وجود داشته باشد توسعه استان اتفاق خواهد افتاد، کما اینکه ما امسال در بخش خرید گندم شاهد این همدلی و همت جمعی بودیم.

وی در ادامه سخنان خود به جایگاه مهم اقتصاد و دارایی در توسعه استان اشاره کرد و افزود: این اداره کل نقش حساس و مهمی در توسعه استان بازی می کند.

مرادنیا همچنین خطاب به ذیحسابان دستگاههای اجرایی نیز گفت: ذیحسابان باید با همفکری نگرانی مدیران را رفع و بسترهای لازم برای فعالیت مدیران را فراهم کنند.

استاندار کردستان همچنین به کارهای در دست اقدام و مهم برای توسعه استان اشاره کرد و گفت: ایجاد زنجیره تولید فولاد، احداث پتروشیمی های جدید، منطقه آزاد و تخصیص آب برای تبدیل مزارع دیم استان به آبی از جمله کارهای اساسی برای استان است.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم باید با پیگیری های مناسب، استان کردستان سهم مطلوب خود از اقتصاد را باید کسب کند.

بازدید [ 47823 ]
برچسب ها