سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

انصاری:

مدیران مسائل را اولویت‌بندی کنند/ سال دشواری را پیش رو خواهیم داشت/ مصارف و هزینه‌ها نیازمند مدیریت جدی است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور سال پیش رو برای کشور را سالی دشوار ارزیابی کرد که عبور از این شرایط نیازمند اولویت بندی درست مسائل و مدیریت صحیح منابع است.
مدیران مسائل را اولویت‌بندی کنند/ سال دشواری را پیش رو خواهیم داشت/ مصارف و هزینه‌ها نیازمند مدیریت جدی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ جمشید انصاری در چهارمین جلسه شورای اداری استان کردستان با بیان این مطلب گفت‌: با توجه به مجموع شرایط حاکم برکشور همه نشانه‌ها دلیل بر این است که شرایط کشور دشوار خواهد بود و بی گمان سال آینده وضعیت بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مدیریت منابع برای کشور از همه چیز مهمتر است گفت‌: ما باید نشان دهیم با همکاری و همدلی یکدیگر می توانیم از این گردنه دشوار گذر کنیم.

انصاری با بیان اینکه دولت انتظار دارد همه برنامه ها در استانها مورد بازنگری و اولویت بندی قرار بگیرد اضافه کرد: برنامه ریزی ها باید بر مبنای اعتبارات موجود صورت بگیرد ومنابع باید صرف اقداماتی شود که گره گشای مشکلات مردم باشد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با درخواست از مدیران برای شناسایی منابع وروش های جدید گفت: کردستان یک استان مرزی و دارای پتانسیل هایی است که در استانهای عمقی کمتر دیده می شود و مدیران باید به این مسئله توجه ویژه کنند.

جمشید انصاری ادامه داد: تلاش شود برخی از پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شود و قانون نیز این اجازه را داده و تسهیلات بسیار خوبی هم در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه سخنان خود به شرایط دشوار کشور در قبل از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: مجموع اقدامات دولت در سیاست خارجی، تنش زدایی، افزایش رشد اقتصادی، کاهش تورم و ایجاد دیپلماسی فعال بسیار کارهای مهمی را انجام داد.

انصاری روی کارآمدن دولت جدید در آمریکا و برهم زدن توافقنامه برجام را عامل ایجاد برخی مشکلات برای کشور ارزیابی کرد و افزود: هدف دولت آمریکا در دور تازه تحریم ها بر سه محور قطع دسترسی ایران به منابع ارزی، جلوگیری از مراودات مالی و تحریم کشتیرانی و جلوگیری از ورود کالا به کشوراز اعم برنامه های آنان است.

وی میزان صادرات غیر نفتی در سال گذشته را ۴۶ میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: از این مقدار درآمد بخشی صرف تامین کالاهای اساسی، ۲۵ میلیارد دلار صرف خرید مواد اولیه واحدهای صنعتی و هشت میلیارد دلار نیز در بازار غیر رسمی مصرف و توزیع شده است.

انصاری با بیان اینکه ما نیز در مقابل تحریم های آمریکا ستاد مقابله با تحریم تشکیل شده است اظهار داشت: خوشیختانه کالاهای اساسی مردم به اندازه کافی تامین و ذخیره سازی شده و در این رابطه به مردم اطمینان می دهیم مشکلی وجود ندارد.

وی همچنین در خصوص تلاطمات بازار ارز نیز گفت: برآوردها نشان می دهد که قیمت دلار نباید از هفت هزار تومان بیشتر باشد ولی متاسفانه برخی از شرکت ها و پتروشیمی ها ارز خود را در بازار ثانویه عرضه نکردند و این نیز مشکلاتی بوجود آورد.

وی اظهار داشت؛ مطمئنم با همکاری و همراهی یکدیگر از این مرحله دشور نیز گذر خواهیم کرد.

بازدید [ 632187 ]
برچسب ها