دو شنبه 27 خرداد سال 1398

اخبار

مدیران نیازمند تکریم و سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران هستند

استاندار کردستان،تاکید کرد: ما مدیران دستگاه های اجرایی نیاز داریم از خانواده های شهدا و ایثارگران سرکشی و آنها را تکریم کنیم تا فراموش نکنیم که در چه جایگاهی قرار داریم و آنرا مدیون چه کسانی هستیم.
مدیران نیازمند تکریم و سرکشی از خانواده های شهدا و ایثارگران هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در جلسه هماهنگی مشاورین ایثارگران دستگاه های اجرایی استان که با حضور مشاور محترم وزیر کشور در امور ایثارگران، برگزار شد، گفت: اگر در اجرای قوانین مربوط به ایثارگران مشکلی وجود دارد، باید چاره جویی شود همچنان که در طول عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی، قوانین این حوزه مرتب اصلاح شده است.

وی افزود: این قوانین ممکن است نواقصی داشته باشد که باید رفع شود که تلاش برای رفع این نواقص نشان می دهد، جمهوری اسلامی بقای خود را مدیون داکاری های شهدا و ایثارگران می داند.

زاهدی یادآور شد: در شرایطی که نظام ما هنوز نوپا بود و ارکان آن به صورت کامل شکل نگرفته بود، با دو مشکل اساسی مواجه شدیم، یکی تحرک های گروهک ها در نقاط مختلف کشور بویژه منطقه غرب و دیگری جنگ تحمیلی.

استاندار کردستان با اذعان به اینکه باب ایثارگری، شهادت و رزمندگی هنوز باز است، خاطرنشان کرد: رزمندگان کشور همچنان از کیان ایران اسلامی و عزت ملت دفاع می کنند و هنوز هم گاهی پیکر شهدای گمنام به کشور باز می گردد و گاهی پیکر شهدای حرم که در غربت جغرافیایی از اسلام دفاع می کنند و کسانی هم هستند که با جان خود از مرزهای کشور در برابر  ضربه و آسیب دشمنان دفاع می کنند.

زاهدی در ادامه تاکید کرد: خدمت رسانی به خانواده شهدا و ایثارگران یک وظیفه است و باید به عنوان مهمترین سرمایه گذاری برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین بر لزوم تکریم از خانواده های شهدا و ایثارگران توسط مدیران دستگاه های اجرایی تاکید و اظهار داشت: ما مدیران دستگاه های اجرایی نیاز داریم از خانواده های شهدا و ایثارگران سرکشی و آنها را تکریم کنیم تا فراموش نکنیم که در چه جایگاهی قرار داریم و آنرا مدیون چه کسانی هستیم.

زاهدی در خصوص بحث اشتغال فرزندان ایثارگران، گفت: در جامعه استعدادهای متفاوتی وجود دارد و در کردستان نیز استعداهای خوبی داریم اما لازم نیست همه این استعدادها حتما در نظام اداری به کار گرفته شود، بلکه باید این استعدادها در حوزه کارآفرینی و فعالیت های تولیدی و خدماتی به کار گرفته شوند؛ همانطور که در جامعه غیر ایثارگری هم بر همین منوال است.

استاندار با بیان اینکه باید همه دست در دست هم دهیم و فکری برای اشتغال فرزندان ایثارگران بر مبنای استعدادهای آنان کنیم، خاطرنشان کرد: دولت اهتمام ویژه ای دارد به اینکه قانون جامع خدمات کشوری را به طور کامل اجرا کند و به موضوع ایثارگران نیز توجه جدی دارد.

زاهدی در پایان اظهار داشت: چون کردستان در 8 ساله دفاع مقدس، منطقه جنگی بوده، یادمان های زیادی داریم که طی یک تقسیم کار مقرر شد هرکدام از وزارتخانه ها یکی از آنها را بسازد که خوشبختانه به تعهدات خود عمل شده و امروز این یادمان ها پذیرای زائران راهیان نور هستند.

برچسب ها