چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

مردم ترددهای غیر ضروری خود را کاهش دهند

رییس کمیته امنیتی اجتماعی وانتظامی مدیریت بیماری کرونا در کردستان با تاکید بر رعایت طرح فاصله گذاری هوشمند و توجه به پروتکل های بهداشتی و اجتماعی توسط شهروندان گفت: مردم ترددهای غیر ضروری خود را کاهش دهند.
مردم ترددهای غیر ضروری خود را کاهش دهند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی توسط شهروندان و کاهش تردد های غیر ضروری توسط مردم برای کنترل شیوع ویروس کرونا ضروری است.

وی با اشاره به آغاز فعالیت کسب و کارهای کم خطر مطابق با پروتکل های ارسالی اضافه کرد: فعالیت این صنوف به معنی پایان محدودیت ها نیست، بلکه باید بیشتر از گذشته در حفظ سلامت خود وشهروندان تلاش واز رفت و آمدهای غیر ضروری به ویژه در شهرها خودداری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: هم اکنون کماکان ۲۵ نقطه کنترلی در سطح استان فعال بوده و ۶۹۰ نفر از نیروهای مرتبط از سازمان‌ها و نهادهای مختلف در این مناطق مستقر شده و طرح غربالگری در ورودی های استان در کنترل ‌و کاهش بیماری کرونا ادامه دارد.

خوش اقبال با اشاره به کاهش ۱۰۲ هزار لیتری مصرف سوخت در مدت زما اجرای طرح کاهش فاصله گذاری اجتماعی یادآور شد: همراهی و مشارکت مردم در طرح فاصله گذاری اجتماعی لازمه موفقیه برنامه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

وی تاکید کرد: تمامی فعالیت‌ها، محدودیت‌ها، قوانین، دستورالعمل‌ها و غربالگری در سطح ملی و استانی، جهت کنترل ‌و کاهش  بیماری کرونا وحفظ سلامت مردم است که در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها و ‌اصول بهداشتی توسط همشهریان، مرحله بعد بسیار سخت وچالشی خواهد بود.

بر اساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۷۹ هزار و ۴۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور نیز به چهار هزار و ۹۵۸ نفر رسیده است.

بازدید [ 96843 ]
برچسب ها