جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان:

مردم شهر حسین آباد باید شاهد ارتقاء خدمات رسانی نسبت به گذشته باشند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: شهروندان شهر جدید حسین آباد انتظار دارند کیفیت زندگی و ارائه خدمات به انها در شهر نسبت به زمانی که حسین آباد روستا بود، ارتقا یابد و لذا دستگاه های مختلف باید با این رویکرد فعالیت های خود را در حسین آباد انجام دهند.
مردم شهر حسین آباد باید شاهد ارتقاء خدمات رسانی نسبت به گذشته باشند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
، مهندس امیر قادری روز چهارشنبه در جلسه تأسیس شهرداری حسین آباد اظهار کرد: امیدواریم ارتقاء حسین آباد از روستا به شهر موجب خیر و برکت برای اهالی و افزایش رضایتمندی آنها شود و این رضایت بستگی به تلاش و برنامه ریزی مسئولان ذیربط در بخش های مختلف دارد.
معاون استاندار کردستان با بیان اینکه شورای شهر باید نسبت به انتخاب سرپرست شهرداری و سپس شهردار اقدام کند، گفت: شهرداری که انتخاب می شود لازم است شرایط احراز را داشته و فردی کاربلد و توانمند باشد.
مهندس قادری تأکید کرد: شورای شهر حق دخالت در مسائل پرسنلی شهرداری را نخواهد داشت و در صورت نیاز به جذب نیروی جدید تنها از طریق آزمون باید کار انجام شود تا اعتباراتی که به حسین آباد اختصاص می یابد فقط صرف عمران و آبادنی این شهر شود.
وی خاطرنشان کرد: مداخلاتی که توسط بنیاد مسکن در حسین آباد به صورت کالبدی انجام شده ادامه یابد تا زمانی که شهرداری، فعالیت اجرایی خود را رسما آغاز کند و بتواند مقدمات لازم را فراهم نماید.
معاون عمرانی استاندار کردستان در ادامه گفت: با تصمیم جدیدی که وزارت کشور اتخاذ کرده برای شهرهای با جمعیت مشخص کماکان طرح های هادی تهیه خواهد شد و طرح هادی برای حسین آباد هم توسط دفتر فنی تدوین می شود.
مهندس قادری تأکید کرد: اگر شهرهای کوچک از ابتدای تأسیس به شکل صحیح مدیریت شوند در ادامه و برای همیشه نیز مدیریت درستی خواهند داشت و با توجه به توسعه و گسترش شهرها، مدیریت اصولی و صحیح شهرهای کوچی موضوع مهم و حساسی است.
گفتنی است بهمن ماه گذشته وزارت کشور با تبدیل روستای حسین آباد شهرستان سنندج به شهر موافقت کرد.

بازدید [ 627399 ]
برچسب ها