سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

مرز مه‌له خورد به زودی بازگشایی می‌شود

استاندار کردستان از بازگشایی مرز مه‌له خورد سروآباد، در آینده بسیار نزدیک خبر داد.
مرز مه‌له خورد به زودی بازگشایی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار با رییس و معاون اتاق بازرگانی استان حلبچهٔ اقلیم کردستان عراق، در پاسخ به درخواست آنان در خصوص بازگشایی مرز مله خورد سروآباد، از تحقق این امر در آینده بسیار نزدیک خبر داد.
وی همچنین در پاسخ به درخواست رسمی شدن این بازارچه مرزی، اظهار داشت: ایران با رسمی شدن مرز مه‌له خورد موافق است لذا باید شما موافقط دولت مرکزی عراق را جلب کنید.
استاندار در این دیدار بر لزوم تلاش برای حذف لفظ کولبری از کردستان تاکید و خاطرنشان کرد: کولبران فرزندان این استان هستند و شنیدن این لفظ موجب عذاب است بنابراین برای حذف این لفظ خودمان باید کاری انجام دهیم کسی این کار را برای ما نمی کند.
مرادنیا با یادآوری اشتراکات دینی، قومی و فرهنگی استان های کردستان و حلبچه، اظهار داشت: به عنوان نماینده دولت در استان، اعلام می کنم، برای تقویت ارتباطات و همکاری ها با حلبچه، آمادگی کامل داریم.
استاندار کردستان به وجود فرصت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران هر دو طرف اشاره و اذعان کرد: نباید همه مشکلات را بر عهده ادارات بگذاریم چرا که هنوز هم ترس و واهمه در سرمایه گذاران وجود دارد و همین امر سبب شده تا هر دو طرف فرصت های زیادی را از دست بدهند.
شایان ذکر است، اتاق بازرگانی حلبچه پیشنهادی مبنی بر حفر تونلی به طول ۲ کیلومتر به منظور اتصال طرفین در مرز مله خورد با هزینه سرمایه گذار اهل حلبچه مطرح کرد که به توضیه استاندار کردستان، مقرر شد طی درخواستی از طرف اتاق هر دو استان مطرح و پیگیری شود.

بازدید [ 522405 ]
برچسب ها